Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nikon vs. Olympus


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bral Nikona, jedna podstawowa zaleta, możliwość większego ustawienia ISO.

Reszta parametrów bardzo podobna.

Poza tym Nikon to Nikon :P (sam jestem szcześliwym posiadaczem Nikona z tym że lustrzanki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon ma bardzo dobra matryce i to jednak solidna firma, jednak ja bym brał nikona jeśli chodzi o lustrzanke :tongue4: A tak jesli myslisz o kompakcie to proponuje takze popatrzec na pol lustrzanki z serii Canon, to tez dobry sprzet łatwy w obsludze i mysle ze lepszy od Olympusa :tongue4: proponuje serie IS ale to tylko moja opinia. Sam mam okazje czesto sie bawic Nikonem D80, poniewaz brat zajmuje sie fotografia. A ostatnio zalatwialem Canon PowerShot S5 IS dla znajomej i tez mialem okazje troche nim popstrykac, mysle ze aparacik godny polecenia. Dlatego przemysl czy tylko te aparaty brac pod uwage, ustal kwote ktora masz zamiar przeznaczyc na aparat i zdecyduj do czego aparat ma byc przeznaczony, bo jesli tylko do zwyklych zdjec to najlepiej kupic z plaskich nikonow, ktore mieszcza sie w kieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Nikona!

Sam mam nikona od 2 lat i jest to super aparat. Jeśli Cię stać i chce Ci się targać ze sobą większy aparat to sugeruję kupić NIKON'a D40 . Ceny są bardzo przystępne a jakość zdjęć z lustrzanki cyfrowej zawsze jest znacznie lepsza od kompakta. Większa matryca, większy obiektyw więc więcej światła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co kolega potrzebuje.

Lustrzanka jest dla ludzi ktorzy chca sie troche fotografia zajac. Aparat jest duzy, ciezki a do tego na co wiekszosc zwyklych ludzi zwraca uwage ma małego "zooma" oczywiscie mowiac tutaj o kitowym obiektywie o ile jest dodawany jakis do d40.

Jesli kolega pyta sie o kompakty to chyba wie co robi. Co nie zmienia faktu ze Nikon bylby lepszym rozwiazaniem spośród tych dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dobrego wyboru, i witam w gronie Nikoniarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...