Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z żarówkami STOP'u


Martom_84

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się to w sobotę. Jechałem samochodem i nagle zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i co najlepsze przestały się świecić stopy:) Mam kolegę, który pracuje w serwisie VW Audi i od razu bez zająknięcie powiedział, że padł czujnik stopu (koszt 60-70PLN w serwisie). Jutro mam mieć ten czujnik i zobaczymy. Sęk w tym, jak go wymienić??? Podobno jest pod pedałem hamulca...i moje pytanie, czy trzeba zdjąć wykładzinę? Jak to fachowo zrobić?? Wie ktoś może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację. Stało się to w sobotę. Jechałem samochodem i nagle zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i co najlepsze przestały się świecić stopy:) Mam kolegę, który pracuje w serwisie VW Audi i od razu bez zająknięcie powiedział, że padł czujnik stopu (koszt 60-70PLN w serwisie). Jutro mam mieć ten czujnik i zobaczymy. Sęk w tym, jak go wymienić??? Podobno jest pod pedałem hamulca...i moje pytanie, czy trzeba zdjąć wykładzinę? Jak to fachowo zrobić?? Wie ktoś może??

A żarówki sprawdziłeś ? Trzeci "STOP' działa ?

Co do czujnika wklep w szukajkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że żaden stop nie działa...tak nagle spaliłyby się trzy żarówki? Jutro rano sprawdzę żaróweczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzy zgasły to raczej czujnik. no bo o bezpiecznik to nawet nie pytam :)

Poczytaj trochę o wymianie tego czujnika, bo jego się chyba jakoś reguluje ( z tego co pamiętam)

Jak go znajdziesz to zewrzyj przewody i zobacz czy stop zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę i powiem tylko, że wymieniłem wreszcie włącznik stopu (kupiony w ASO 75PLN). Dojście łatwe, kwestia odkręcenia trzech śrub...problem znikł całkowicie...światła zapaliły się, a na mojej buzi zarysował się uśmiech :>

Powiem że, najpierw sprawdziłem czujnikiem napięcia wszystkie bezpieczniki i gniazdko do czujnika i jeżeli wszystko jest OK, to na bank czujnik do wymiany.

Mam nadzieje, że komuś przydadzą się te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...