Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Po zwarciu nie chce zapalić


prometeusz86

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzis grzebaałem w kablach pod nogami kierowcy, mialem tam podłączone CB chcialem cos sparwdzic, w pewnym momecie przez niewuwage dotkłem jeden bolec ''+'' pod przekaznikami z masą. Zrobiła sie wilka iskra, odrazu za kluczy w stacyjke chce spawrdzic zero reakcji nic sie nie zaplala zadna kontrolka starcie silnika juz nie wspomne, wiec mysle aku siadł wiec kable drugie auto ładowanie, przekrecam kluczyk patrzre kontorlki swieca chce odpalic lipa kontorlki kompletnie pogłasy (a4 dalej podłączone pod inne auto)rozrusznik nawet nie zakrecił, jeszcze jedna proba zaraz po pierwszej a tu znowu nic cisza kontorlki sie nie zapaliły, wiec biore aku ładowanko przez prostownik, miernikiem sparwdziłem prawie 13V biore do auta A, przekrecam kluczyk kontorilki siweca chce odplic i znowu lipa, po jakims czasie znowu proboje kontorlki pala ale nie odplala zaraz nastepna proba a tu nawet kontorlki nie pala pozniej jeszcze raz spawdziłem owszem kontorlki zapaliły jednak kiedy chce zaplaic kontorlki pogasły.. przy tych wszytkich probach rozrysznik nawet nie zakrecił.. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki obok ecu silnika oraz wszystkie inne. do której szyny zwarłeś do 15 czy 30??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 to stały plus przewód idzie prosto od aku więc sprawdź, a jak nie spróbuj wsiąść gruby przewód i pociągnąć wprost od klemy do pierwszej 30 a odłącz od przewód idący od aku co by wyeliminować zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...