Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Pedał hamulca się zapada, przy zwalnianiu tarcza dźwięczy i grzeje się


kdred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panoowie i panie.

Rozkladam rece z moja usterka, a mianowicie

Pedal hamulca zapada sie prawie do konca, jak jade tarcza zaczyna dzwonic jakby abs sie wlaczal i pod pedalem tez delikatnie to czuc ,

Hamulce grzeja sie do czerwonosci, pedal ucieka nawet bywa ze skokami podczas zwalniania. Dodam ze zaczelo sie to przy zuzytych klockai i teraz jak zalozylem nowe ciagle sie dzieje. Teraz opowiem co zrobilem

Przede wszystkim bylem na dwuch stacjach naprawczych Norauto i Premio auto zmienili mi gumki w przednich zaciskach testowalem pompe tzn zacisnalem wszystkie wezyki wprzy zaciskach i pedal stal twardo, pozniej puszczalem kazdy zacisk i dopuki nie poscilem wszystkich pedal nie opadal.

przeczyscilem wszystkie zaciski .

No i rozkladam rece .

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli cylinderki poruszają sie luźno tak?

Rozumiem że układ masz odpowietrzony?

Grzanie tarcz powoduje nie powracający cylinderek. powrót cylinderka realizowany jest poprzez gumkę uszczelniająca cylinderek. Kiedyś miałem problem grzania sie tarcz przez to że pękł przewód hamulcowy w środku tzn przepuszczał ciśnienie do cylinderka lecz nie puszcal go z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki związane z ABS są chyba ze trzy http://www.a4-klub.pl/smf/schemat_bezpiecznikow_do_a4_aeb_18_t_b5_prosba-t35108.0.html;msg406921#msg406921

Nie mam pojęcia który wyjąc (czy od sterownika, czy od pompy???).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie zaczynam chba do czegos dochodzic .

kolegi link mi troche pomogl wiec sprawa wyglada tak

jak wyjme bezpiecznik urzadzenia przeciwblokujacego ABS to pedal jest ok i nic sie takiego niedzieje pomijajac fakt ze swieci mi sie cala deska rozdzielcza i krzyczy ze ABS nie dziala. Ale pedal sie nie zapada i hamulce dzialaja jak nalezy.

Wyjecie sterownika ABS nic nie zmienia.

Podlaczylem do VAG-a i test wyjsc wykryl mi uszkodzony modul sterujacy kod 65535i pokazuje sie w bledach , kasuje ten blad wylaczam i wlaczam stacyjke i jest jakby ok poza tym ze hamulce sa jak w temacie , w bledach waga jest "Brak Bledow" jak tylko zrobie test wyjsc znowu sie pojawia ten blad.

Kolejna sprawa to ze przy tescie wyjsc pojawia sie jeszcze nieznane wyjscie kod 3328.

Noo tyle sie dowiedzialem macie jakies pomysly jak sie do tego zabrac?

[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2009, 17:51_________________________________________________Zapomnialem dodac na silniku pokazuje sie blad 18259 ???

I co i jak i gdzie ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...