Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,6] kontrolka oleju


grzesiek_wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z "dziwną kontrolką" oleju jak przepuszczam (mogę się oczywiście mylić :redface: ). W miejscu kilometrów dziennych przy odpaleniu silnika wyskakuje migający napis OIL i po kilku minutach znika i pojawiają sie znowu kilometry. Z autkiem nic sie nie dzieje jeżeli chodzi o jazdę,temp., itd. Po prostu wszystko tak jak było. Sprawdziłem poziom oleju i był tak mniej więcej na 1/3, więc dolałem, ale "OIL" nie zniknęło. Może ktoś wie od czego ta kontrolka? Z góry dzięki. Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy to jest komputerowo zaprogramowane co ileś tam kilometrów? Skąd wiadomo że trzeba wymienić skoro poziom oleju jest dobry ? Mam wprawdzie książke serwsową ale autko jest ściągnięte z Niemiec i są tam same niemieckie naklejki i nie sposób odczytać kiedy był wymieniany olej. Wymienić olej zamierzam ale z ciekawości chciałbym wiedzieć jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy to jest komputerowo zaprogramowane co ileś tam kilometrów? Skąd wiadomo że trzeba wymienić skoro poziom oleju jest dobry ?

Trzeba się cieszyć , że poziom jest dobry ,olej staje się bardziej rzadki w wraz ze wzrostem km.

Ok ale czy to jest komputerowo zaprogramowane co ileś tam kilometrów?

Co 15 tys jest zwykle ustawiona wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Mam ostatnie pytanko (zaznaczając że jestem kompletnym laikiem). To poprostu na jakieś stacji diagnostycznej musze wymienić olej i tam podepną pod kompa i ustawią następną wymianę ? Bo u "zwykłego mechanika" tylko wymienie olej, a chyba wypadao by to ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Mam ostatnie pytanko (zaznaczając że jestem kompletnym laikiem). To poprostu na jakieś stacji diagnostycznej musze wymienić olej i tam podepną pod kompa i ustawią następną wymianę ?

tak

Bo u "zwykłego mechanika" tylko wymienie olej, a chyba wypadao by to ustawić ?

chyba , że zwykly mechanik ma Vaga i skasuje ci inspekcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba , że zwykly mechanik ma Vaga i skasuje ci inspekcje :wink:

Bo w twoim (ani z resztą moim :rotfl: ) woziku da się tylko VAGiem. W nowszych wystarczy zabawa pokrętłami przy zegarach :biggrin: Skoro wszystko wiadomo - zamykam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...