Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy to termostat ?


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam coś nie tak z ogrzewaniem, bardzo długo się nagrzewa w zimie (ok 30 minut). Właściciel twierdził że wymieniał termostat, zrobiłem więc logi statyczne (tak jak opisano w diagnostyce VAG) i chciałbym się dowiedzieć czy jest ok czy nie bardzo.

01007q.th.jpg

PS Miałem zasyfiony cały układ i może tu jest problem. Już czyściłem 3-4 razy, teraz chociaż płyn jest czysty, ale nagrzewnica może być zasyfiona i nie oddawać ciepła tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, do wymiany termostat??

Już nie robić logów na rozgrzanym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, do wymiany termostat??

Już nie robić logów na rozgrzanym silniku??

Jak najbardziej zrób... po przejechanych ok. 12 km (lub więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dorzucę za tydzień jak będę robił statyczne i dynamiczne logi na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli temperatura nie skacze a nie trzyma i masz oczyszczony układ to bym obstawiał termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma tak że rozgrzewa się ww zimie ok 30 minut. Dostaje 90 stopni i tak już zostaje. Teraz w lecie rozgrzewa się po ok 10 km ale też dochodzi do 90 stopni i trzyma.

Jak to działa??

On ma włączyć się żeby załączyć duży obieg, czy odwrotnie żeby wyłączyć duży obieg?? Te temperatury na zimnym silniku (z logów) powinny być taie same (dwie ostatnie kolumny)??[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2009, 08:40_________________________________________________Kurcze narysowałby mi ktoś schemat taki jedno-kreskowy obiegu dużego i małego?? Z uwzględnieniema zbiorniczka wyrównawczego silnika, chłodnicy termostatu i czujkików temperatury (tych czujników co bada Vag w załączonych logach w pierwszej wiadomości).

Bo nie bardzo moge to zakumać, skoro jeden czujnik jest przed termostatem a drugi za termostatem i obieg na początku ma być zamknięty (bo jest mały) to przecież temperatury będą się różnić, przy włączonym dużym obiegu powinny być takie same (czyli za termostatem i przed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...