Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Problem ze wspomaganiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szwankować zaczęło wspomaganie (wszytko miało miejsce w obrębie ok 10 dni)

1. czasem niedomagać podczas jazdy

2. przy skrętach kierownicą skakać obroty, także na postoju czasem do niemal zgaśnięcia silnika (gdy nie ruszam kierownicą są stabilne ok 900obr.)

3. zdarzyło się parę razy przy wyhamowaniu prędkości przed skrzyżowaniem (skrętem w prawo lub lewo) i po zaczęciu manewru skrętu na biegu jałowym, auto zgasło...

4. pompa wspomagania przy tym zaczynała pracować coraz głośniej, szczególnie na maksymalnych skrętach kierownicy

5. chcąc "przepłukać układ" skręciłem kierownice na maxa i zacząłem jeździć w kółko, po tej "operacji" płyn w zbiorniku z zielonego przyjął czarną barwę, jak czarna farba olejna

6. wypompowałem 2 krotnie płyn za pomocą metrowej rurki przez zbiornik płynu wspomagania (po 500ml) i zalałem 2 krotnie po 500ml świeżym

7. nic to nie dało, płyn znów przyjął "brudną" barwę

8. po skręcie kierownicy na maxa i gazowaniu, kierownica lekko pulsacyjnie odbijała

9. po przejechaniu ok 5km zobaczyłem że ubyło ok 250ml ze zbiornika, po przyjrzeniu się okazało się że płyn ten wypryskało przez mały otworek bezpieczeństwa w zakrętce-korku od zbiornika płynu wspomagającego "opluło" nim przewody i elementy na przeciw wylotu otworka z korka-zakrętki.

10. u mechanika wyczyściłem pod ciśnieniem układ wspomagania przewody, chłodniczkę, a potem przepłukałem jeszcze nowym płynem wspomagania.

11. mechanik zamontował nową pompę wspomagania

12. z przekładni (maglownicy) nie widziałem wycieków, ubytku płynu wspomagania też raczej nie widziałem, nie słychać stuków, puków...

auto ma naganiane około 500 tys km

efekt: wrażenie że pompa pracuje trochę ciszej, objawy dokładnie takie same jak przed wymianą

Serdeczne dzięki za rzeczowe, sensowne podpowiedzi. hi

Serdecznie proszę i dziękuję za nie umieszczanie nic nie wnoszących wiadomości, filozofowania, zgadywania, gdybania notworthy

Następnego dnia, po nocnym postoju auto po uruchomieniu i "nakręceniu" po mieście ok 7 km przez 15 min wydawało się pracowało poprawnie, po czym zaczęło znów łapać zajawki braku wspomagania i skaczących obrotów przy ruchach kierownicą.

Opublikowano

ja miałem takie objawy przy malej ilości płynu ,ale to odpada sorki nie pomogę ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.