Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Co to może być - jakieś łożysko ?


danielu260481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Przy zwiększaniu obrotów dziwne trze tak jakby jakieś łożysko. Dzieje się tak jak sie rozpedzam, jak dodaje gazu i i jak puszczam i zwalnia na biegu, najlepiej jak jade na 1 i 2 biegu - wtedy najbardziej słychać. To jest coś takiego jak w maluchu na jedynce przy przyspieszaniu i jak sie puściło gaz. Jak mam wyłączone radio i jade powoli to czuje sie jakbym jechał żukiem. Przy większych prędkościach właściwie tego nie słychać.

Co to może być? Nie mam pomysłu.

Niewiem czy dobrze to opisałem ale mam nadzieje ze ktoś się z takim czymś spotkał.

z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju w silniku sprawdze poziom w skrzyni. Oby to był tylko olej.... Dam znać jak się coś dowiem.[br]Dopisany: 08 Lipiec 2009, 12:07_________________________________________________Sprawdziłem olej w skrzyni i jest pełny stan. Niewiem już co to moze być.

Teraz się troszke to nasiliło. Tak rzęzi jak jade powoli. Nie ma różnicy czy jade szybko czy wolno - jest podobnie, jak wysprzęgle to jest cichutko.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? Może jak masz już ponad 200 kkm to warto pomyśleć o wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wciśnięciu sprzęgła jest cicho to stawiam na łożysko wałka w skrzyni, ale to akurat łatwo sprawdzić na podnośniku.

Polecam, odwiedzić dobrego mechaniora od skrzyń zanim powymieniasz wszystkie łożyska, oleje opony itd.… Miałem takie same objawy pojeździłem tak ze 30 tys. :> Powymieniałem wszystko, co możliwe i nic. wreszcie zabrałem się za skrzynie. Sprawę załatwiła wymiana kilku łożysk w skrzyni.

A przebiegiem bym się nie sugerował bo takie usterki występują już po 100 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...