Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy kompresor klimy może sprężać cały czas? - ROZWIAZANIE


darulez

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie...

WItam,

Mam taki efekt, ze slychac syczenie rozprezajacego sie gazu po wylaczeniu silnika gdy nie używalem klimatyzacji ani nawiewu.

Syk ewidentnie dobiega z przewodów klimatyzacji przy podszybiu. ale raczej wykluczam niesczelnosc. sama klimatyzacja chodzi bez zarzutu.

Pozatym odnosze wrazenie ze po wlaczeniu przycisku ECON, klima chlodzi tak samo jak z wyłączonym. Przycisk ten powinien wyłączać kompresor , zeby pracował sam nawiew , wiec przy obecnych temperaturach po jakies chwili powinno wiać cieplej z kratek nawiewu.

zastanawiam sie czy to moze byc jakas awaria sprzegielka w samym kompresorze, ale nie bardzo wiem czy moze byc taka opcja ze sie "zblokowało" w trybie załaczenia. czy jest to mozliwe zeby kompres. chodzil non stop ( tzn sprezal gaz) ?

dodam ze jakis czas temu odkrecil mi sie dekielek od kóka napedzajacego kompresor , dokrecilem do oporu i zasatanawiam sie czy moze przez to kompresor chodzi caly czas

sproboje podpiac dzis VAGa, czy wiecie jak mozna sprawdzic porawna prace kompresora na VAGu?

EDIT---------------------------------

przyczyna ciąglej pracy kompresora okazał sie... brak podłkadki dystansującej przy mocownaiu pokrywy sprzegiełka. dodano podkładke i wszytko hula jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...