[B5 AKN] Brak mocy (błąd 575)

kubson

Witam. Dziś podczas jazdy autko nagle straciło moc zaczeło dymić na czarno a spod maski słychac głośny świst turbo. Na vagu wyskoczył błąd 575 jak myślicie padło turbo czy jakiś przewód od turbo pękł lub coś w tym stylu.?

Zapodaj logi

Narazie wolałbym go nie odpalac a te logi to statyczne ktorych grup ?

witaj kolego, absolutna postawa to sprawdzenie szczelności przewodów od turbo, bo przyczyn tego błędu jest wiele najczęściej jednak przyczynami są nieszczelności na przewodach, zawór sterujący turbo, bądź też sama turbina która nie koniecznie jest do wyrzucenia. Zrób logi a na pewno klubowicze ci pomogą, ja miałem ten sam problem w AFN 1.9 110KM i po wymianie n75 problem zniknął.

Odczepił sie wąz od intercoolera. podpiolem sie kablem skasowalem bład i przejechalem sie ciagly but bylo ok na vagu nie bylo przeladowania potem gdy pojechalem w troche dalsza trase przy wcisniecu pedalu gazu ponad polowe (niewazne jaki zakres obrotow>słychać szum spod maski czyli szukac dalej innych nieszczelnosci ?

dobra rada zanim zaczniesz brać się za rzeczy poważniejsze i czasochłonne, sprawdź dokładnie czy gdzieś nie ma jakiejś pierdołki czyli małej dziurki czy jakiegoś pęknięcia np. węża intercoolera itd. Jeżeli auto nie zamula to praktycznie pewne jest że gdzieś jest drobna nieszczelność