Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] Jakie świece do sekwencji?


podsi

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem zapytac jakie swiece kupic do 1.8t sekwencja bo mialem swiece ngk ale szarpalo mi auto w pewnych obrotach na lpg gazownik wymienil mi swiece na tez ngk ale platinum co mial . dziury ustaly al eautko jest zmulone ma lekkie zalamania momentu i na zimnym na pb gorzej odpala .. wiec chcialem zapytac jakie zakupic swiece do 1.8t sekwencja zeby bylo ok ?

[ Komentarz dodany przez: wiki: 27-04-2007, 13:06 ]

kolego 100 postów wybazgrałes na tym forum i jeszcze nie wiesz jaka jest składnia tematu !poprawię dla przykładu jak nie wiesz :evil:a po drugie primo jest oddzielny temat dla LPG - przenoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam jeszcze gazu ale pytałem i te mi polecili! zmieniłem świece do mojego 1,8 t na NGK PLATINUM i nie zauważyłem żeby auto miało jakie kolwiek problemy z odpalaniem czy też przerwy! autko chodzi idealnie! może to coś innego zakłuca CI prace silnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

NGK robi różne, nie tylko jednoelektrodowe. Wizualnie różnią się tym, że od strony gwintowanej (tej którą wkręcasz w silnik) mają trzy takie zagięte do wewnątrz elektrody. Jednoelektrodowa oczywiście ma tylko jedną elektrodę wystającą.

to są świece jednoelektrodowe: http://www.allegro.pl/item186745103_swiece_zaplonowe_denso_citroen_daewoo_peugeot.html

a to trójelektrodowe:

http://www.allegro.pl/item187740344_swiece_trzy_elektrodowe_do_vw_audi_nowki_4szt_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze jednoelektrodowe dla gazu sa lepsze, ze wzgledu na rownomiernosc rozchodzenia sie wybuchu mieszanki w komorze spalania. Wieloelektrodowe to tylko kompromis pomiedzy dugowiecznoscia jakie maja platynowe swiece a cena jaka maja standardowe swiece. Jezeli czlowiek planuje wymieniac swiece jak olej co 15tys km to czy jest sens brac wieloelektrodowe swiece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Jezeli czlowiek planuje wymieniac swiece jak olej co 15tys km to czy jest sens brac wieloelektrodowe swiece?

jeździłem na jednoelektrodowych dłuższy czas i nie widzę różnicy żadnej. Mimo wszystko zakładam takie jak fabryka nakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dlugo juz (wczesniej w B3 na IIgen. inst.gaz.) swiec firmy Brisk. Dokladnie jest to model SILVER_LPG, jedno elekrodowe. Nigdy nie bylo z nimi problemu, a nawet kultura pracy silnika jest wyzsza. Przede wszystkim sa tanie i producent zaleca wymiane dopiero po 30 000km.

www.brisk.cz na stronie producenta mozna dobrac do kazdego modelu. Maja w ofercie takze swiece sportowe, ale to juz duzo wyzsza polka cenowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...