Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Notlauf, 00575, brak mocy, nieszczelność w dolocie


bartezbest

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałem Wam opowiedzieć o kolejnej mojej przygodzie z :audi:. (może ktoś ma to samo i martwi się że będzie miał wydatki). Pewnego dnia jadąc do pracy, po wjeździe na autostradę, daje but, II, III, IV, i zonk 3tys 120km/h i koniec :shocked: :shocked: :shocked:. Pierwsze co przyszło mi do głowy to że zaniedbałem obsługę! Filtr paliwa pomyślałem :mysli:, tym bardziej że podczas powrotu było ok i jechał jak trzeba. Zakupiłem więc filtr i już podczas wymiany zauważyłem że gumowy łącznik dolotu (ten, który łączy część metalową (aluminiową) z plastikową) jest luźny, więc przy okazji dokręciłem opaski (wtedy nie wiedziałem że to może być przyczyna muła). Oczywiście objawy nie zniknęły :(, raz było ok, raz musiałem zgasić silnik gdzieś na poboczu, żeby móc jechać dalej. Wizyt u speców, TDI speców, turbo speców, pseudo speców, VAG speców nie zliczyłem. Wymieniłem za radą jednego z mechaniorów czujnik podciśnienia (ten z przodu przy chłodnicy) ale to nic nie dało ;(. Ręce mi opadały jak słyszałem kolejny raz że należy wyciągnąć i wyczyścić (zregenerować) turbinę. Kupiłem kabelek, cały czas to samo 00575. Bez dręczenia (póki co) kolegów z forum analizowaniem moich logów (dla innych: samemu też można wyciągnąć wnioski) buszując po forum doszedłem do wniosku że trzeba zbadać szczelność dolotu :shocked:(ale zaraz była nieszczelność,przecież sam dokręcałem opaski). W ASO gumowy łącznik kosztuje 105 zł :shocked:, dobra kupie bo mam już dosyć, wymiana 5 minut (oglądam stary dziura na 2 cm). Teraz nie wiem czy to możliwe że to była przyczyna notlauf, wszystko na to wskazuje bo teraz idzie jak burza, brak błędów, ciągnie z dołu do góry :>. No i na koniec jeszcze jedno, miły Pan w ASO zdradził mi ze tygodniowo sprzedaje 6 - 8 sztuk tych łączników :blink:.

j6iqa65f539c22e2e7ea8a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te laczniki padaja jak muchy .....

poprostu miales standardowa przypadlosc .. nic nowego,problem rozwiazany wiec zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...