Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multimedia-reklamacja


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję , porady.

Sprawa dotyczy firmy "Multimedia Polska" . Zawarłem z nimi umowę (jakaś promocyjna na kwotę ~ 150zł) na świadczenie usług na 12miesięcy , kablówka i internet. Wszystko było ok. 2 miesiące temu , dostałem od nich , fakturę do zapłaty na kwotę ~ 300zł (100% większą) , bez żadnych wyjaśnień co i jak . Po rozmowie z konsultantką , dowiedziałem się , że skończyła mi się umowa promocyjna i automatycznie przechodzę na naliczanie standardowe zgodne z cennikiem na w/w usługi...oczywiście moje argumenty na konsultantce nie wywarły wrażenia , przyjęła moją reklamację i kazała czekać na odpowiedź listowną. Teraz moje pytanie: czy mają prawo narzucić z góry , bez wcześniejszego powiadomienia, uzgodnienia (telefonicznie, listownie ) , nowe stawki za świadczenie usług?? Po moim telefonie , odrazu zaproponowano mi przejście na umowę promocyjną w kwocie ~150zł.

Co mogę od nich wyegzekwować , bo przyszła mi już 3 faktura na 300zł.

Poniżej skan odpowiedzi od Multimedia, na moją reklamację.

reklamacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tylko płakać, ale płacić trzeba, bo de facto taka była podpisana umowa. Teraz pozostaje tylko UOKiK lub ewentualne targi, groźba rezygnacji(utrata dochodu dla tej "firmy"), rozłożenie na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich jak ja, to jest pewnie setki , oni i tak maja każdego jednego "szaraczka" daleko w D.P.E , nie ty , to przyjdzie inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nich trzeba uważać, na tym w końcu zarabiają.

Rok temu, gdy kończyła się umowa na CANAL+ (analogowy) zadzwonili do nas i zaproponowali nam zamianę dekoderu analogowego na cyfrowy (ten analogowy to porażka była) i automatycznie nową umowę. Po jakimś czasie dostaliśmy list i okazało się, że mamy do zapłaty ponad 500zł za ten stary dekoder. Jak się okazało, mieliśmy teraz dwie odrębne umowy na CANAL+ do opłacenia, mimo, że stary dekoder zabrali, naliczali nam za niego abonament. Tutaj to akurat też taty niedopatrzenie, bo mógł tematu dopilnować w 100%. Teraz już się pilnujemy, ale i tam ostatnio tato podpisał z nimi kolejną umowę, bo w okolicy nic lepszego się nie dostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie wpadł raz przedstawiciel wspomnianej firmy

oczywiście promocja :naughty: szybko umowa na stół i proszę o podpis, przecież pan nic nie traci a zyskuje bo to promocja i w ogóle, ja mówię ze spox zostawi pan umowę przeczytam na spokojnie i się zastanowię i wtedy podejmę decyzję, na to on że jemu się śpieszy i żeby już podpisać...

po przeczytaniu umowy wyszło że promocja owszem na 6 miechów (i tylko na tyle podana opłata, na dalszy okres trwania umowy nie było nawet wzmianki jaki będzie rachunek) po dwóch tel do ich biura pani powiedziała że po upływie okresu promocji opłata rośnie x2 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...