Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Klekotanie w okolicy napinacza łańcuszka


DamianAudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem forum na temat klekotania w okolicy napinacza łańcuszka wałków rozrządu i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Zatem wczoraj zauważyłem, że w okolicy napinacza łańcuszka wałków rozrządu zaczęło klekotać jak w dieslu.

Jest to silnik 1.8T 99 rok.

Miałem wcześniej zrzuconą pokrywę i niczego nie dopatrzyłem się.

Odkręciłem wczoraj (jakiś czujnik z wtyczką na 2 pin'y) z napinacza i zauważyłem, że wystaje z niego jakaś ośka o średnicy ok 3 mm i wystająca na jakieś 4 mm.

Moje pytanie brzmi czy ta oś ma sobie luźno wchodzić i wychodzić z tego "czujnika" czy może ma sprężynować?

Chodzi mi o tą oś czujnika w którego wpinamy wtyczkę.

Oraz jaka jest zasada działania takiego czujnika?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak u mnie już klekoce od jakiegoś czasu tylko przy odpalaniu a w sumie nie zwróciłem uwagi na to o czym mowisz, wszyszcy piszą jak klekoce to wymieniać (napinacz) wiec zakupiłem ponoć sprawną używke i w najbliższym czasie bedzie podmianka ale to co piszesz jest dość ciekawe wiec popołudniu sprawdze w swoim i w zakupionym to dam znać jak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dodam, ze dzieje mi się tak cały czas (klekota).

Wczoraj wyciągnąłem ten "czujnik" rozruszałem go machając nim i wstrzyknąłem troszkę olejku do urządzeń precyzyjnych.

Po przykręceniu i odpaleniu stukanie ustało.

Zastanawiam się tylko, czy to co zrobiłem pomogło w jakimś stopniu, czy po prostu silnik ostygł i objawy ustały.

Byłem jeszcze u elektronika i powiedział aby sprawdzić ten czujnik podłączając 12 V. Myślę, ze powinien wysunąć się.

Przypuszczam, ze ten czujnik ( elektromagnes) może być walnięty w nim i to on może stukać ponieważ nie ma napięcia, a poza tym może źle regulować ciśnienie oleju na napinaczu poprzez dyszę.

To są tylko moje przypuszczenia i nie jestem pewny na jakiej zasadzie to działa.

Proszę o opinię.

Pozdrawiam!

P.S. Hercules, spróbuj najpierw wymienić ten czujnik - chwila roboty, a może okazać się, że kłopot skończył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do tego klekotania. W moim silniku tez zaczelo stukac jakby zawor ale tylko jeden. Pojawilo to sie po tym jak pekla mi uszczelka przy chlodnicy oleju. Przejechalem jakis 1km zeby wrócic do domu zrobilem ta uszczelke i zaczelo stukac. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...