Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tarcza hamulcowa, a piasta


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis bawilem sie w czyszczenie calych felg (po peknieciu oslon przegobow byly cale w smarze (wogole to mechanik ich nie powonien wyczyscic?? bylo z 5mm smaru).

Zaskoczyla mnie rzecz bardzo trywialna...nie moglem przykrecic kol :oops: poczulem sie troche jak idiota...no bo jak mozna miec z taka rzecza problemy :oops:

okazalo sie ze tarcza sie przemiescila wzgledem piasty i zaslonila otwor na srube :evil:

To jest normalne zeby tarcza sie tak ruszala?? Nie wiem jak z 2 strony, bo tam nie mialem zadnych problemow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna rzecz bo tarcza nie jest przykrecona do piasty kola tylko jakby nalozona na nia, a trzyma ja zacisk. Mi czesto sie przemieszcza tarcza przy zakladaniu.

Nie musisz miec obaw. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super! 1 raz mi sie to zdarzylo i naprawde przez 10 min nie wiedzialem o co chodzi.... :oops: ...ale fe

i znowu sprawdza sie teza ze człowiek całe zycie sie uczy a i tak umiera głupi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie chociaż zawsze tarcza powinna być w tym samym miejscu żeby uniknąć późniejszego nioczekiwanego bicia tarczy , w tym celu w niektórych autach jest taka mała śrubeczka która ustala położenie , szczególnie zdarza się to w tylnych tarczach.

Najlepiej to sobie pozaznaczać np farbą położenie tarczy do piasty wtedy niema problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit jak juz mowisz, zebey zaznaczyc polozenie tarczy wzgledem piasty to trzeba bylo jeszcze dodac, ze kolo tez powinno byc zalozone tak samo jak bylo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne zeby tarcza sie tak ruszala?? Nie wiem jak z 2 strony, bo tam nie mialem zadnych problemow :mrgreen:

z drugiej strony jest tak samo .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...