Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Blokująca się 5


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś miesiąc temu wymieniałem synchronizator 3 biegu w skrzyni. Zresztą pisałem tu o tym. Wszystko było ok jak do tej pory. Wczoraj jadąc na zakupy próbuję wrzucić 5 a tu nic - blokada. Wszystkie inne biegi wchodziły i można było zredukować tylko piątki nie mogłem wrzucić. Po za trzymaniu się pod sklepem i zgaszeniu silnika 5 weszła z oporem, a później już nie było problemu i ładnie wchodziła. Zaznaczę tylko, że jeszcze jak jeździłem z tym uszkodzonym synchronizatorem 3 biegu to raz mi się 5 zablokowała i nie mogłem jej wogóle wyrzucić.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi pawel1985 czy ty jesteś mechanikiem?? Jeśli tak to współczuję twoim klientom :polew: A teraz już na serio:

Skrzynia jest ok. okazało się że luz miał mechanizm zmiany biegów na łączniku, który znajduje się pod spodem samochodu, tak więc to nie synchronizator tylko łącznik blokował 5 gdyż niemożna jej było dopchnąć do końca.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4: Spoko, ja też na mechaniora się nie nadaję. Ja mechaniora już przestraszyłem że ma mmi na reklamację robić. Chłopina prawie zaczął włosy z głowy rwać :wink4: Nawiasem mówiąc całe szczęście że to tylko to ale ten łącznik jest chyba już wyrobiony i trza będzie wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...