Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wewnątrz auta nic się nie świeci


bercisko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem to brak jakiegokolwiek oświetlenia w kabinie z wyjątkiem tego w podsufitce, ale i to działa tylko jak ręcznie przełączę. Auto mam od niedawna na początku nie działało tylko oświetlenie wnętrza podczas otwierania drzwi. Do dzisiaj nie wiem czemu. Ostanio zaś siadła reszta. Podświetlenie deski, klimatronik, schowek po stronie pasażera,podświetlenie przy dźwigni automatu, zapalniczka. Wszystkie bezpieczniki są ok, sprawdziłem. Działają wszystkie światła, kierunkowskazy i podświetlenie rejestracji. Podejrzewam gniazdo zapalniczki. Nie działała od początku, choć napięcie dochodziło. Rano włożyłem nowy wkład i wywaliło od razu bezpiecznik. Wstawiłem nowy i juz nie próbowałem. Jak tylko się ściemniło zauważyłem brak pozostałego oświetlenia. Może to tylko przypadek a może zapalniczka coś spaliła? Myślę że jak by było zwarcie na kablach to bezpiecznik przepalałby się non stop a wszystkie są ok. Może to przekaźnik? Tylko jaki i jak go sprawdzić?

Audi A4 ,grudzień 1995, automat, 1.9TDI, sedan, 90 koni.

Aha, rozebrałem deskę z zegarami, wymontowałem płytkę. Nic nie jest popalone, ścieżki ok. Zdjąłem osłony i sprawdziłem (tylko optycznie) włącznik świateł w kierownicy. Też wygląda na ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za oświetlenie w kabinie odpowiedzialny jest moduł komfortu (z kluczyka w zamku domyka szyby i szyberdach , opuszcza szyby, zapala oświetlenie w środku już po przekręceniu kluczyka w zamku ), radziłbym poruszać kostkami - może troszke styki przyśniedziały a jeśli to nic nie pomoże to zostanie wymienić moduł komfortu, pomyślmy narazie nad tym jednym problemem - sprubuj go usunąć a i może następne gdzieś wydą w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że przez złe podłaczenie gniazda zapalniczki doprowadziłeś do zwarcia.

Jeszcze raz sprawdź bezpieczniki, jeżeli dam radę sprawdzić który przekaźnik odpowiada za podświetlenie, to dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem! :) Bezpiecznik był przepalony , ale tak wrednie że jak go testowałem miernikiem kiedy był wciśnięty to niby wszystko OK. Wyjąłem go i obejrzałem i też wyglądał na ok. Dopiero kiedy sprawdziłem miernikiem po wyjęciu okazało się że jednak jest spalony(prawie tego widać nie było, taka gadzina :chytry:). Zaś za oświetlenie wnętrza podobno odpowiada elektronika w pompce centralnego zamka, a że tę mam uszkodzoną, wiem już gdzie leży przyczyna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...