Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] BOSE - ile to warte? czy warto zamienić i na co?


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam A4 B5 Avant z systemem Audio Bose, radio Delta. Zakupiłem już nowe radio, gdyż pragnę mieć nieco więcej funkcjonalności. Zamierzam podłączyć tylne głośniki z pominięciem wzmacniaczy, czyli bezpośrednio kablem (słyszałem, że inaczej działać nie będą). Nie wiem jeszcze jak z subwooferem, bo obecnie w ogóle mi nie działa. Ale też spróbuję, mam wyjście w radiu na niego.

Chciałem Was zapytać ile warte są te głośniki BOSE w drzwiach? Mam nadzieję po zmianie radia uzyskać lepszą jakość dźwięku; ale zastanawiam się, czy np kupując zestaw do przednich drzwi, odseparowany ze zwrotnicami, nie uzyskam znacznie lepszej jakości dźwięku... Myślę raczej nad podłączeniem głośników bezpośrednio do radia oraz wydaniem na nie do 300 zł. Jeśli faktycznie jest sens... Sądzę, że głośniki za 300 zł zagrają lepiej niż gdybym w tej cenie chciał i je i wzmacniacz... Bo pewnie będę musiał wydać jeszcze nieco na subwoofer, aby jakiś bas osiągnąć; to coś w bagażniku nie rokuje dobrze, jeśli w ogóle się odezwie :).

I jeszcze jedno, jak lepiej podłączać głośniki? Poprzez kostkę czy cinch'e? W pierwszym przypadku mam jakiś problem, bo kable powyrywane (nie działa mi sub, zmieniarka CD i jedna wysokotonówka szwankuje). W drugim zaś musiałbym ciągnąć kable po całym aucie, a nie do końca wiem jak ściągać te boczki w drzwiach (jest na forum jakaś instrukcja demontażu?).

Pozdrawiam i proszę o pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że adapter trzeba kupować. Można więce samemu kostkę przerobić? Jak? Spróbuję poszukać na forum informacji, ale może ktoś poda mi namiar szybciej.

Odnośnie tego, że głośniki za 300 zł nie zagrają lepiej, to bym był ostrożny i nie przeceniał tego BOSE... Sprawdzałeś? Słyszałem różne opinie. Zresztą wydaje mi się, że w pracy, w dostawczym aucie głośniki fabryczne w połączeniu z radiem SONY grają lepiej...

Niektórzy też twierdzą, że przy dobrej klasy radiu, pominięcie tych wzmacniaczy da jednak lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...