Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana bocznej szyby


al_neri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po pierwsze pytanie nie w tym dziale :)

Po drugie ja wiem :)

Najpierw musisz ściągnąć boczek drzwi, żeby to zrobić, otwierasz drzwi.

Po obu stronach jest śrubka którą odkręcasz śrubokrętem gwiazdką, czyli odkręcasz te 2 śrubki, a później jak przypatrzysz się na rączkę którą zamykasz drzwi, to tam jest jeszcze jedna śrubka, odkręcasz ją. Teraz ściągasz dolną część tej rączki, wyciągasz ją w dół, musisz ją jakby lekko ścisnąć żeby to wyszło. Pod nią jest jeszcze jedna śrubka którą odkręcasz.

Jeżeli masz korbkę to musisz ją odkręcić, żeby to zrobić ciągniesz ten czarny plastik w tył (od tej kręcącej się części do tej oski na której jest korbka), nic nie podważasz tylko ciągniesz ją mocno. Pod tą osłonką jest jedna śrubka na gwiazdkę i rączka schodzi.

Gdy już wszystko odkręcisz to wciskasz blokadę drzwi żeby lepiej było ściągnąć boczek i chwytasz u góry z jednej strony za boczek i ciągniesz go do góry, później z drugiej i trochę do siebie, jak już odejdzie od szyby to ściągasz cały boczek ciągnąć go do góry. Jest on na takich haczykach, jak podniesiesz go do góry to ładnie zejdzie.

Odpinasz teraz linki od blokady drzwi i od klamki.

Jeżeli jest szyba to opuść ją na dół, łatwiej się wyciąga ramkę.

Teraz są 4 śrubki na Torx chyba 30 ale nie pamiętam, po dwie z każdej strony, jak będziesz je odkręcał to zapamiętaj gdzie która idzie bo chyba jedna jest innej długości, no i patrz dobrze bo pod niektórymi mogą być takie jakby kliny.

Chwytasz za ramkę i wyciągasz ją ciągnąć do góry a później do siebie.

Żeby wyciągnąć szybę odkręcasz 2 śrubki które są na dole szyby w takich plastikach, a później wysuwasz powoli szybę na dół.

Żeby to poskładać to robisz wszystko w odwrotnej kolejności :)

Mam nadzieje że dość jasno to opisałem i że pomogę :)

Jakby coś było nie tak to najwyżej podskocz do mnie to Ci pomogę bo widzę że nie masz tak strasznie daleko :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...