Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] problemy po odpaleniu , gasnie w trakcie jazdy


mc_hugo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tydzien temu kupilem sobie a4 1.8 z 96 i generalnie wszystko ok poza tym ze po odpaleniu samochodu nie chce sie w ogole wkrecac na obroty...po wcisnieciu gazu na maxa obroty rosna do 2500 i zaraz spadaja do 1000 i tak cały czas ( przy wcisnietym gazie).

jak chodzi sobie na wolnych obrotach to zaczyna dziwnie drgac ?

po kilku (-nastu czasami -dziesieciu ) sekundach zaczyna dzialac normalnie...i to by był problem numer jeden

sprawa nastepna ..rozgrzany silnik podczas jazdy przestaje reagowac na dodawanie gazu ..poprostu powoli sobie zwalnia az do zatrzymania sie i wtedy gasnie, wystarczy tylko (!!!) ponownie go odpalic ( lub wylaczyc i wlaczyc zaplon podczas jazdy ) i jedzie sobie dalej

auto ma przejechane 150tys mil tj jakies 240 tys km, wymienilem olej, filtr powietrza ,swiece , chce wymienic jeszcze filtr paliwa i rozrzad...( powinienem cos jeszcze ? )

BLAGAM O JAKIAS POMOC ....

[ Komentarz dodany przez: Iceman: 06-05-2007, 20:57 ]

kolego regulamin i dział Newbie odwiedz

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 07-05-2007, 18:30 ]

temat źle nazwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w jakim stanie jest przepustnica. To ona odpowiada głównie za problemy z gazem :wink: Na pewno jest brudna - wyczyść ją bardzo dokładnie i zaadaptuj. Powinieneś zauważyć różnicę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Sprawdź w jakim stanie jest przepustnica

wyjąłeś mi to z ust.

Czemu my zawsze wszystkim radzimy to samo :lol: ?

Przepustnica to winowajczyni w wielu podobnych przypadkach - zacząć trzeba od czyszczenia i adaptacji.

Po drugie, ale nie mniej ważne, sprawdzić błędy Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie kolejne laickie pytanie...czy zeby wyczyscic ta nieszczesna przepływke musze ja całkowicie wymontowac czy np wystrczy dobrac sie do niej tylko od strony tej duzej czarnej rury ?

bo tak sie niedobrze sklada ze na tej obczyznie to krucho u mnie z narzedziami :(

[ Dodano: 07-05-2007, 11:51 ]

male sprostowanie...chodzi mi oczywiscie o przepustnice :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

sprawa jest banalna. Patrząd na przepływomierz w taki sposób jak jest zamontowany, widzisz od przodu wtyczkę. Wypinasz ją, widzisz również dwie śrubki (torx), odkręcasz i wyjmujesz całą elektronikę. Czyścisz druty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o takie informacje mi chodzilo...a ja sie dobieralem od du..y strony...ale moze najpierw pojade jutro podlaczys autko do komputera i zobaczymy co mu dolega

jeszcze raz dzieki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

no byłoby chyba najlepiej jakbyś tak zrobił. Czyszczenie przepływki to delikatna operacja bardzo. Jeśli nie czujesz się pewny swoich umiejętności to lepiej nie bierz się za to. Łatwo jest uszkodzić przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
myslalem tylko o czyszczeniu przepustnicy

przy czyszczeniu przepustnicy jest więcej dużo roboty niż przy przepływce :wink: taka tylko moja dygresja :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec podlaczylem maleNstwo do VAG a

generalnie na poczatek wyskoczyło chyba z 50 bledów - koleś który to robił twierdził ze pierwszy raz widzi cos takiego - po kasowaniu troche lepiej (chyba ) bo zostaly tylko 3

oto one:

18020 Elektroniczny moduł sterujacy nieprawidlowo zakodowany

16519 sonda lambda podgrzewacz (bank 1 czujnik 1 )

brak osprzetu nie zwiazany ze sprzetem

16989 uszkodzenie pamieci wewnetrznej ROM sterownika

brak osprzetu nie zwiazany ze sprzetem

i co z tym teraz dalej

dodam tylko ze sonda lambda była wymienia podczas przegladu , nie wiem tylko na jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
dodam tylko ze sonda lambda była wymienia podczas przegladu , nie wiem tylko na jaka ?

chyba wymienili ci na taką z za słabą grzałką i stąd ten błąd (?)

co do reszty to pojęcia nie mam... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...