Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z komputerem ?


emkajeden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nieciekawą sytuacje z moją A4 B5 benzyna 1.8

Pokolei : kupiłem auto w styczniu tego roku , z założonym gazem, auto jeździło na gazie dość przeciętnie a raczej zamulało. Gazownik doradził mi zmiane instalacji gazowej ( stara była niestety jednowtryskowa ) na instalacje sekwencyjna. Tak tez zrobilem , po zmianie przejechalem ponad 300km na benzynie tak jak sugerowal gazownik ( zresetowal komputer ustawil nowa mape benzynowa i mialo wszystko grac). Jednak mam teraz nastepujacy problem gdy auto postoi noc lub nawet i mniej nie chce odpalić. Z początku odpalałem go po 3/4 razy teraz cudem udaje mi się go odpalić na benzynie ( na szczescie moge odpalic go awaryjnie z gazu ). Po podlaczeniu do komputera żadnych błędów nie wykazuje , wszystkie czujniki , przepływka itd sprawdzone - sprawne. Tydzień temu wymieniane świece. Mechanik twierdzi że komputer przez starą instalacje podaje złe dawki benzyny ( za mało lub za dużo ) i zalewa silnik. Moje pytanie jest takie ile może kosztować taka naprawa , gdzie można to w ogóle zrobić lub czy jest inne wyjście niż komputer? Acha po odpaleniu auta na benzynie wciskając gaz obroty raczej nie "wchodzą" na gazie jest wszystko ok.

Proszę o pomoc , dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po zdemontowaniu starej instalacji następuje Reset ECU(komputer),gdyż gazownicy na czas montażu odłączają akumulator.Po podłączeniu akumulatora należy(poprawnie zaadaptować przepustnicę), pojeździć autkiem kilkanaście dni by auto jeździło w różnych warunkach z różnymi prędkościami i było odpalane przy różnych temperaturach silnika(wówczas to ECU tworzy mapę wtrysku BP dostosowaną do aktualnego stanu silnika).Silnik musi chodzić poprawnie na BP.

----Dopiero teraz można przystąpić do właściwego ustawiania i dostosowywania mapy LPG do mapy BP.

Inna kolejność i inne czynności prowadzą do takiego stanu jak masz obecnie i nie daj sobie wmówić ,że masz coś nie tak z komputerem.

"Mechanik twierdzi że komputer przez starą instalacje podaje złe dawki benzyny ( za mało lub za dużo ) i zalewa silnik." jest to totalna bzdura w tym przypadku.(poprzez reset ECU następuje przywrócenie ustawień fabrycznych)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jutro zgłosze się do mojego gazownika i powiem o tym bo teraz ide do pracy gdy będe wiedział coś napisze czy pomogło. Wielkie dzięki Mstan[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 12:46_________________________________________________Auto już jest tydzien czasu u mechanika , jednak nie jest to wina źle ustawionej mapy. Mechanicznie wszystko sprawne pompa paliwa, sonda lambda, przepływka no większość częsci była podmieniona z innej A4 i wszystko jest sprawne. Jedyne co to kolektor cały "chodził" - kupione łączniki + wyczyszczone wtryski paliwa dały efekt. Chciałem jechać po auto ale na 2dzień znów kapa i auto znów nie odpala. Macie jakiś pomyśl , żeby to rozwiązać? Prawdopodobnie komputer nawala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z pewnością nie ma to nic wspólnego z ECU(ale nie zaszkodziło by sczytanie błędów) i jeżeli nie będzie to pozostanie do sprawdzenia ciśnienie w kolektorze paliwowym (regulator ciśnienia). Następnie zaworki wtryskowe paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mechanik powiedział , że jest niskie ciśnienie na kolektorze i mówi że tak jakby przepustnica byłaby cały czas otwarta. Kolektor cały "chodził" założył łączniki i powiedział tak że dało to 30% popawy ale dopiero po czyszczeniu wtrysków chodziło dobrze - szkoda , że przez jeden dzień :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...