Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Austria samochodem kto był


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś był w lato lub na początku zimy w Austrii

Znam świat wzdłuż i wszerz ale nie znam Austrii , chce się sam wybrać w Alpy austriackie na 7 dni autem i do Niemiec ( Monachium, Lindau ) . Jakie są koszta , ile kosztuje ropa , gdzie spać najtaniej , na co uważać. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,1 promila. Kierowcy, u którego zawartość alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila grozi mandat (nawet kilka tys. euro), odebranie prawa jazdy, a nawet kilkumiesięczne pozbawienie wolności.

Od 2008 roku w Austrii zniesiono nakaz używania świateł w ciągu dnia (chyba, że wymagają tego warunki pogodowe).

Wyposażenie pojazdu

Turyści podróżujący po Austrii własnym autem powinni zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu (ogumienie, hamulce) i jego wyposażenie. W samochodzie powinny znaleźć się: trójkąt ostrzegawczy, odblaskowa kamizelka, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach i apteczka. W razie złego stanu technicznego auta bądź braki w wyposażeniu grożą wysokie mandaty, a nawet zatrzymanie tablic rejestracyjnych.

Ceny paliwa

Przybliżone ceny paliwa w Austrii to:

95 – 1,12 euro

98 – 1,25 euro

Diesel – 1,02 euro

Gaz – 0,73 euro

Stacje benzynowe w Austrii czynne są zazwyczaj w godzinach 8 – 20, choć na autostradach i w dużych miastach można tez spotkać stacje otwarte 24 h.

Ograniczenie prędkości

Dopuszczalne prędkości w Austrii to:

do 130 km/godz. – autostrady

do 100 km/godz. – pozostałe drogi

do 50 km/godz. – teren zabudowany (znaki mogą wskazywać też inną prędkość)

Opłaty drogowe

Przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu jest płatny. By podróżować po tych trasach niezbędny jest zakup tzw. winiety (nalepki potwierdzającej korzystanie z płatnych dróg). 10-dniowa winieta kosztuje ok. 8 euro. Nalepki te można zakupić na stacjach benzynowych i przejściach granicznych.

Mandaty

W Austrii rygorystycznie egzekwowany jest obowiązek przestrzegania ograniczenia prędkości. Wysokość mandatu za przekroczenie prędkości waha się między 11 a 65 euro.

Za nieużywanie pasów bezpieczeństwa grozi mandat w wysokości 35 euro.

Za używanie telefonu komórkowego bez urządzenia głośnomówiącego podczas jazdy możemy zapłacić nawet 50 euro.

Spanie

Ja osobiście spałem w schroniskach alpejskich. Cena łóżka dla osób niezrzeszonych wynosi zwykle 30 € w pokoju 2-os. lub 8 €w sali zbiorowej.

Na co uważać

Na niedźwiedźie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tygodniowa winieta (samochód osobowy) to koszt 7, EURO, dla osobówek z przyczepką 10 euro. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem lipca byłem w Saalbach na rowerze. Saalbach i okolice to mekka rowerzystów, do wyboru do koloru: trasy DH i FR, bikepark i singletracki. Na 99% w lutym pojadę tam na narty.

Poniżej kilka zdjęć z gór:

IMG_3401_s.jpg IMG_3417_s.jpg IMG_3449_s.jpg IMG_3456_s.jpg IMG_3463_s.jpg IMG_3628_s.jpg

Podane wysokości mandatów, są o wiele za niskie. Starszego złapali 3 lata temu i zapłacił około 300€.

Ile razy jechałem przez Austrię nie przypominam sobie, abym widział suszarkę w miejscu bez ograniczenia. Zawsze na ograniczeniach, bezpośrednio na wylocie z tuneli (czyli też na ograniczeniu 100). Fotoradary robią fotki chyba tylko od tyłu, nie jestem pewien, ale bywają również w miejscach bez ograniczenia (czyli 130). Na zwężkach gdzie nie ma miejsca na ustawienie z suszarką, można spotkać fotoradar. W terenie zabudowanym nie przekraczałbym 50, a w okolicach Wiednia uważałbym na nieoznakowanych z kamerką.

Jadąc do Saalbach A1-ką leciałem prawie cały czas 180-200, wracając 180-220. Czechy 180-200, nawet ekspresową. Zwalniałem widząc jadący radiowóz i na ograniczeniach.

Co do kamizelek, nie jest tak że każda osoba musi ją mieć, nawet pasażer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam na wyjeździe z firmy, było to szkolenie i prezentacja hamulców Formula na 2010, gdzie najwięcej punktów programu było "take your bike and go ride" :kox:

Formula pokrywała koszty zakwaterowania (http://www.hotel-salzburg.at/) dla jednej osoby, wyżywienie dla wszystkich oraz dwudniowy skipass. Więc do płacenia był tylko jeden nocleg od czwartku do niedzieli (wg cennika) i jednodniowe karnety na wszystkie wyciągi (około 21€/karnet), kiełbaska z kotletem i frytki za jakieś 10€ w niedzielę.

Na zdjęciu 3463 widać panoramiczną restaurację (2100m n.p.m.).

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to miasteczko wygląda na utrzymujące się tylko z turystów, na stronie mają szukajkę noclegów.

Strona Saalbach: http://pl.saalbach.com/10.0.html?L=9

Na youtubie jest sporo filmów z tego regionu:

rewelacyjna regionalna knajpka 2:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...