Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(1,8T AEB 1997 r.) Czy macie kontrolkę ciśnienia oleju ?


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Może poprzedni wlaściciel wykręcił mi żaróweczkę ? Mam komputer pokładowy, czy on wskazuje awarie układu smarowania poprzez wyświetlenie ikonki smarowniczki wskazującej na słabe ciśnienie oleju? Jak sprawdzić czy działa czujnik ciśnienia oleju - na VAGu nie ma żadnych błędów.

Byłem wymienić olej w NORAUTO a tam rozpoczynają od sprawdzenia czy świeci się kontrolka ciśnienia oleju bo były przypadki że ich klienci oskarżali że podczas wymiany oleju uszkodzili czujnik.

Mechanik przyszedł i mi oznajmił że nie pali mi się kontrolka Ja byłem świeżym nabywcą bo od wymiany oleju w dniu zakupu zacząłem. Powiedziałem im że jest komputer pokładowy który wskazałby awarie. Ale tak naprawdę nie wim czy oni nie mieli racji Ja nie mam instrukcji obsługi i nie wiem, czy żaróweczka nie przepaliła się.

[br]Dopisany: 08 Maj 2007, 17:17 _________________________________________________Ponawiam prośbę, czytałem książkę "sam naprawian A4" i tam jest ciągle mowa o kontrolce ciśnienia oleju. Z kolei w rozdziale gdzie jest pokazane deska rozdzielcza ze wszystkimi kontrolkami i w dieslu i w benzynie - nie ma takiej kontrolki Ki diałeł Mógłby ktoś mi to objaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz081rf3.th.jpg

Tu masz skan z książki obsługi, kontrolka powinna zapalać się po każdym przekręceniu klucza i od razu gasnąć po odpaleniu, jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie awaria żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skan z książki obsługi, kontrolka powinna zapalać się po każdym przekręceniu klucza i od razu gasnąć po odpaleniu, jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie awaria żarówki

Ale kolega ma licznik z FIS'em :tongue: , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej.

Mam komputer pokładowy, czy on wskazuje awarie układu smarowania poprzez wyświetlenie ikonki smarowniczki wskazującej na słabe ciśnienie oleju?

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

Jak sprawdzić czy działa czujnik ciśnienia oleju

Jak nic się nie świeci to na 99% czujnik jest spox.

Przy pracującym silniku na wyjściu czujnika pojawia się masa, przy zgaszonym masy nie ma (można sprawdzic chociażby lampką).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skan z książki obsługi, kontrolka powinna zapalać się po każdym przekręceniu klucza i od razu gasnąć po odpaleniu, jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie awaria żarówki

Ale kolega ma licznik z FIS'em :tongue: , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej.

Mógłbyś wyjaśnić dokładniej jak inaczej ta sprawa wygląda, czy przy odpalaniu nie pokazuje sie kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skan z książki obsługi, kontrolka powinna zapalać się po każdym przekręceniu klucza i od razu gasnąć po odpaleniu, jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie awaria żarówki

Ale kolega ma licznik z FIS'em :tongue: , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej.

Mógłbyś wyjaśnić dokładniej jak inaczej ta sprawa wygląda, czy przy odpalaniu nie pokazuje sie kontrolka?

Jest tak jak napisałeś, przy włączonym zapłonie-odpalaniu kontrolka-ikonka ciśnienia oleju nie pokazuje się.

Zapala się jedynie w przypadku awarii-problemów z ciśnieniem oleju w układzie smarowania + sygnalizacja dźwiękowa.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się jedynie w przypadku awarii-problemów z ciśnieniem oleju w układzie smarowania + sygnalizacja dźwiękowa.

Sprawdzenie samemu przez zdjęcie przewodu z czujnika uruchomi/zapali kontrolkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się jedynie w przypadku awarii-problemów z ciśnieniem oleju w układzie smarowania + sygnalizacja dźwiękowa.

Sprawdzenie samemu przez zdjęcie przewodu z czujnika uruchomi/zapali kontrolkę?

Zapali się, ale dopiero po uruchomieniu silnika (w autach z FIS'em).

Po zmasowaniu powinna zgasnąc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skan z książki obsługi, kontrolka powinna zapalać się po każdym przekręceniu klucza i od razu gasnąć po odpaleniu, jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie awaria żarówki

Ale kolega ma licznik z FIS'em :tongue: , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej.

Mógłbyś wyjaśnić dokładniej jak inaczej ta sprawa wygląda, czy przy odpalaniu nie pokazuje sie kontrolka?

Jest tak jak napisałeś, przy włączonym zapłonie-odpalaniu kontrolka-ikonka ciśnienia oleju nie pokazuje się.

Zapala się jedynie w przypadku awarii-problemów z ciśnieniem oleju w układzie smarowania + sygnalizacja dźwiękowa.

Pozdrawiam!

Wielkie dzięki ale aby rozwiać wszelkie wątpliwości u mnie po przekręceniu kluczyka i przed odpaleniem nie pali się kontrolka ciśnienia oleju bo jej nie ma ale i nie pali się ikonka na komputerze pokładowym - gdzie jest tylko temperatura powietrza i stacja radiowa oraz średnie spalanie. Rozumiem że jest u mnie wszystko OK ?[br]Dopisany: 30 Maj 2007, 01:30 _________________________________________________A gdybyczujnik ciśnienia oleju był walnięty albo było słabe ciśnienie oleju to po przekręceniu kluczyka na komputerze pokładowym pojawiła by się kontrolka smarowania wskazując na awarię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyczujnik ciśnienia oleju był walnięty albo było słabe ciśnienie oleju to po przekręceniu kluczyka na komputerze pokładowym pojawiła by się kontrolka smarowania wskazując na awarię ?

Odpowiedz masz poniżej

Przy pracującym silniku na wyjściu czujnika pojawia się masa, przy zgaszonym masy nie ma (można sprawdzic chociażby lampką).

Ściągnij kabelek z czujnika i wtedy uaktywni się usterka, albo podłącz lampkę tak jak pisał kolega staniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...