Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] [B5 AHH] Podłaczenie przekaznika 389 do spryskiwaczy lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów ,potrzebuje pomocy w podłączeniu przekażnika nr 389 odpowiada on za działanie spryskiwaczy lamp.chodzi o to ze zamontowałem spryski i chce aby działały jak fabryczne.znalazłem opisy w google z forum golfa i seata, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190955

i opis z seata . czy zadziała to i w audi?

==========================================================

1. prowadzimy przewody od pompki do podszybia

2. demontujemy podszybie i od strony kierowcy jest biała puszka która pozwala na przeprowadzenie przewodów do kabiny

3. demontujemy wyłącznik świateł (wcisnąć pokrętło, przekręcić w LEWO, pociągnąć do siebie)

4. demontujemy tapicerkę/osłonę pod kierownicą (cała dolna osłona)

5. na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągamy go

6. w podstawce tego przekaźnika brakuje nam 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie oryginalne styki lub kombinować...

dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do wyłącznika świateł do styku numer 11

dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia

dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca numer 33

7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik numer 33 (20 Amper) także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej

8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).

9. Zakładamy bezpiecznik numer 33 o wartości 20 Amper

10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389.

=========================================================

Powinno działać tylko przy włączonych światłach, każdorazowo jak przytrzymamy dłużej manetkę spryskiwacza szyby.

Opublikowano

Zadziała jak najbardziej, ale: wyłącznik świateł w A4 jest inny niż w Golfie, więc styk 9 najlepiej podpiąć pod bezpiecznik 20 lub 21. Bezpiecznik 33 masz zajęty - zapalniczka. Musisz wykorzystać jakieś wolne miejsce, lub styk 15 podpiąć bezpośrednio do zacisku 30. W A4 nie ma bezpiecznika zabezpieczającego ten obwód.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.