Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quad do 15000zł, ma ktoś jakieś doświadczenie???


kaj82

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forum ma jakies doswiadczenie na temat quadow, interesuje mnie cos sportowego nie zajezdzonego i nie starego pojemnosc powyzej 250cm manual, z homologacja, cena do 15000zł( Yamaha, suzuki, honda itp.)

Interesuja mnie oferty z woj. mazowieckiego, podlaskiego, warm.-maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje jeździć na Yamaha Raptorze 660 bodajże... świetna maszyna... ale czy znajdziesz w tej kasie ładnegoo.. ojj trudno będzie. ale mam nadzieje że znajdziesz :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o raptorze za taka kase, chyba, ze bedzie to sprzet do generalnego remontu... uzywany quad to dosc ryzykowny zakup, zwlaszcza jesli chodzi o sprzety sportowe, ktorych przeciez nikt nie kupuje zeby smigac spokojnie, zazwyczaj taki quad wymaga sporego wkladu finansowego. z mocnych maszyn szukaj yamahy banshee, sprzet nie do zajechania, wygrywa mnostwo wyscigow. ewentualnie blaster jest dobra propozycja. jesli jednak bedziesz mial wieksza kwote do wydania, szukaj raptora lub bombardiera ds650 - sa to 2 najszybsze quady swiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ze chce powyzej 250 ale nie az tyle, na poczatek starczy mi 250-450cm, trzeba sie nauczyc jezdzic na czyms wolniejszym :grin:[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 19:33 _________________________________________________

zapomnij o raptorze za taka kase, chyba, ze bedzie to sprzet do generalnego remontu... uzywany quad to dosc ryzykowny zakup, zwlaszcza jesli chodzi o sprzety sportowe, ktorych przeciez nikt nie kupuje zeby smigac spokojnie, zazwyczaj taki quad wymaga sporego wkladu finansowego. z mocnych maszyn szukaj yamahy banshee, sprzet nie do zajechania, wygrywa mnostwo wyscigow. ewentualnie blaster jest dobra propozycja. jesli jednak bedziesz mial wieksza kwote do wydania, szukaj raptora lub bombardiera ds650 - sa to 2 najszybsze quady swiata :)

No ja mysle ze producent tez to przewidzial i pod tym katem konstuowal quada czy sie myle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm chyba lepiej troche dolozyc kasy. Moj sasiad bawi sie quadami,motocyklami dosc ostro (skutery,choppery,quady,supersporty-troche tego sie przewinelo przez jego rece), pytalem go bo sam jestem zainteresowany. A wiec- on odradzil mi wszelkie quady sportowe z napedem tylko na 2 kola (fakt ze na moich terenach gorek nieeeeee brakuje :evil:), on mial ostatnio Arctic Cat 600(cus takiego:http://allegro.pl/item193759731__arctic_cat_650_h1_2007_.html) chyba z full blokadami mostow, dyferencjalami,wyciagarkami itp i ten sprzet mi doradzal. Jezdzil nim naprawde ostro, w ciezkim terenie,jedynie tulejki na wahaczach wymienial. Sprzedal go w tamtym tygodniu za 23 000,gdyby nie slub to powaznie bym sie nad nim zastanawial :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a3ccd383eb0acf8m.jpg

ja śmigałem na takim czymś :) ( kumpla quad ) 250 cc ma około 30 km .. bardzo fajna maszyna nawet dla cięzkiego faceta jak ja ok 95 kg naped na tył . w sumie kumpel chce sprzedać.. coś wspominał ok 6 tys zł ..ale nie wiem czy cena aktualna. na początek maszyna fajna. na mnie zrobiła miłe wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim terenie zamierzasz sprzet wykorzystywac?? Ciezki teren czy juz ujezdzony lekki ?? Quad o ktorym wspominalem - Arctic Cat, nie nalezy do latwych, o czym nie wspomnialem. Przy wlaczonych all blokadach i 4x4 utrzymanie go na prostej drodze jest strasznie trudne, poza tym dla mnie, czyli poczatkujacego raczej quadowca sprzet byl za mocny- 60 KM naprawde robi z tego sprzeta niezly pocisk. Do tego waga - 400kg, w zakretach trzeba dosc uwazac, chociaz sasiad wiekszosc przejezdzal na 2-och bocznych kolach :evil: Z jednej strony bylem na sprzet niezle napalony, ale z perspektywy czasu wzialbym cos lzejszego i slabszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w lekkim terenie, naped 2wd na razie styknie( nie widzialem jeszcze sportowego quada z napedem 4wd, taki naped ,maja w wiekszosci przeprawowe).

Na quada mam max 15 tys.zl, jak nic ciekawego nie znajde to sie cos z USA sciagnie

Prawdopodobnie bedzie cos takiego

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M422179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a3ccd383eb0acf8m.jpg

ja śmigałem na takim czymś :)

co to za model jest? za 6 kola wydaje sie fajna zabawka, tylko stan techniczny trzeba dobrze sprawdzic bo ceny czesci sa zabojcze.

ja dotad smigalem tylko na maszynach terenowych, wiec nie mam nawet pojecia jak jezdzi sie quadem sportowym, w kazdym razie jesli mialbym kupic quada to tylko model z mozliwoscia homologacji. jezdzi u mnie kilka raptorow zarejestrowanych, do miasta taki sprzet jest swietny, a nawet na trasie radzi sobie calkiem calkiem. jeden z gosci przyjezdzal co pare dni z miejscowosci odleglej o 30 km, raz widzialem go gdy pedzil... po polu :D byl wypadek i jeden pas zablokowany, widocznie nie chcialo mu sie czekac :)

a co do nauki jazdy - nie wiem czy warto kupowac sprzet 2 razy... jesli nie znudzi Ci sie to wkrotce bedziesz chcial czegos mocniejszego, a to wiaze sie ze sprzedaza obecnej maszyny i dokladaniem kasy. ja celowalbym w najwyzsza polke - tu za 14k jest raptor http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M419201 ale stan do sprawdzenia, jesli nie jest katowany to czemu nie??

tutaj nie wiem za ile musialbys sie skontaktowac ze sprzedajacym - http://allegro.pl/item193535933_yz_250f_2005r_lub_quad_raptor_350_2005r_tip_top_.html

tutaj podobnie - http://allegro.pl/item192000379_yamaha_wr400f_1999r_zarejestrowana_i_raptor_600.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660 to na poczatek za duzo, kto jezdzil quadem przyzna mi racje,to tak samo jak kupilbys na poczatek przygody ze scigaczami hayabuse :grin: no moze lekko przesadzilem ale cos w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...