Jump to content

[ALL] ESP za wczesnie reaguje ????

CZIKA1979
 Share

Recommended Posts

witam

swoją audi jeżdżę od ponad 2 lat i jak dotąd nie miałem problemów z działaniem esp ( włączał się wtedy kiedy powinien) . ostatnio jak jechałem ekspresówką na łukach ( nie ostrych zakrętach) przy ok. 120-130 zaczyna wpierdzielać się esp - mruga i odejmuje gaz. przez ten okres co użytkuję samochód nigdy tak się nie zdarzało nawet przy dużo większych prędkościach na tej samej drodze. przejeżdżałem nawet tą samą drogę z wyłączonym esp z prędkościami dużo wyższymi i nie wypadłem z drogi . wnioskuję po tym że jest coś nie tak.

czyżby jakiś czujnik ?

Przyczyną może być na przykład mniejsze ciśnienie w jednym z kół.

Nie zauważyłem kiedyś, że mi schodzi powoli powietrze z lewego przedniego koła, bo złapałem gwoździa i przy mocniejszym skręcie w prawo ESP się włączało.

Mniejsze ciśnienie w którejś z opon i ESP reaguje. Mówicie tutaj o większych prędkościach ale nawet przy bardzo niskich prędkościach (np. ruszanie) w takiej sytuacji ESP daje znać o sobie. Na początek możesz to sprawdzić. :good: Tobie Świeci cały czas czy włącza się tylko przy wysokich prędkościach (na zakrętach, etc)?

ja miałem taki problem i to była ewidentna wina opon. moje były juz stare zmieniłem opony i jest cacy