Jump to content

[B5 ADR] Ciężko chodzi pedał gazu.

Radziu Audi A4
 Share

Recommended Posts

Cześć. Od kupna audiki mineło już trochę czasu,a nie mogę rozwiazać cieżko chodzącego pedąłu gazu. W sumie to się przyzwyczaiłem, ale jak jadę w dalszą trasę, to noga strasznie napier.....a. Sprawdzałem linkę, tzn odpiąłem od przepustnicy, i hodzi leciutko, pedał po odpoęciu linki też. Przepustnica, no nie wiem dla mnie sztywno i precyzyjnie, wiem że u kolegi w 1.8t chodziła leżej, jak dotykałem ją nawet ręką tzn gazowałem. Przepustnice czyściłem, myslałem że pomoze coś. NA Vag-u 0 błędów... Jak byscie mogli coś poradzić, to ja i moja noga bylibyśmy bardzo wdzięczni :>[br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 20:41_________________________________________________Nikt nie jest w stanie coś podpowiedzieć??

Jak odepniesz linkę od przepustnicy to chodzi luźno może dlatego, że nie ma oporu i nie dotyka ścianek pancerza. Z zobacz jak odepniesz ja od przepustnicy i bedziesz ręką pociągał w miarę mocno i niech druga osoba zobaczy jak pedał gazu pracuje. Może wyrzeźbił sie rowek w pancerzu i dlatego linka sie blokuje, a jak ja wypniesz to wyskakuje z tego rowka i wszystko chodzi git. Możesz spróbować ją obrocić wokół własnej osi najlepiej o 180* żeby ominąc ten rowek. Można nalac jeszcze do niej oleju może oryginalny smar juz sie wytopił. Albo kupic drugą linke najlepiej używaną bo nowa to pewnie ze 150zł oryginał.

A przepustnicę pczyściłeś może to ona stawia tak duzy opór.

przepustnica wyczyszczona na błysk. linka właśnie chodzi leciutko jak ją wypne z przepustnicy razem z pedałem gazu. jest luźniutko zę aż miło.. kurcze, moze faktycznie jak ma opór to ta linka się "żłobi"? :mysli: głupie, to to nie jest o piszesz. dzięki :good:[br]Dopisany: 21 Listopad 2009, 13:11_________________________________________________dla potomnych: Problem oczywiście rozwiązany. Problemem byla linka gazu. Koszt ASO 129 zł, montaż 20 min, wrażenia, radość i leciutko chodzący pedal gazu --> bezcenne. pozdrawiam :hi: