Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Scyzoryk-problem z grotem


Szamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem odnośnie grotu który jest w scyzoryku. Cały problem pojawił się, gdy zachciało mi się otwierania samochodu z pilota zamiast z kluczyka. Kupiłem sobie na alledrogo centralkę sterującą zamkiem centralnym wraz z pilotami typu scyzoryk. Po założeniu wszystko działa, więc zaraz po założeniu centralki, sprawdzeniu pilotów pojechałem do specjalisty od dorabiania kluczy, aby mój grot który był w scyzoryku dorobił pod wcześniejszy klucz i tutaj wszystko się zaczęło. Okazało się, że Pan mi go nie dorobi ponieważ jest to chińszczyzna i te groty się łamią podczas obróbki, więc kupiłem inny w hurtowni specjalizującej się alarmami itp. rzeczami. i tutaj znów podróż do Pana z tą samą prośbą co wcześniej-teraz się okazało, że grot jest dość wytrzymały, aby go dorobić tylko trochę za wąski i może po jakimś czasie mi popsuć zamki. Sam koleś nie ma możliwości żeby u niego zakupić grot, dorobić i jemu za wszystko zapłacić-więc wniosek taki że nie chce mnie zrobić w balona. W serwisie chciałem dokupić sam grot, ale Panowie byli na tyle uprzejmi i poinformowali mnie, że nie mogę dokupić samego grotu i muszę u nich kupić cały pilot-koszt 500zl :shocked:

tutaj mam do was prośbę, gdzie mogę dokupić dobry grot?

Snie musi to być oryginalny tylko dobry który będzie pasował i w końcu będę mógł go dorobić i cieszyć się swoim nowym pilotem typu scyzoryk.

dodam że szukałem wszędzie na forum i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mam teraz aparatu-siostra wyjechała na weekend i zabrała ze sobą.

ale to jest dokładnie taki sam jak ten tutaj:

http://jbpartner.pl/zdjecia/allegro/maxicar686/audi/2.jpg

http://jbpartner.pl/zdjecia/allegro/maxicar686/audi/3.jpg

grot nowego typu który wychodził w 97r.

pierwszy i drugi wyglądają tak samo tylko są w nich minimalne różnice odnośnie szerokości

kluczyk który mam teraz wygląda tak:

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/791/68/64/791686400

ten sam grot tylko troszkę inna obudowa kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyzoryk który kupiłem z centralka nie jest ori jest to jakaś chińszczyzna-chodziło mi o to żeby mieć centralny z pilota i mnie podkusiło żeby to był scyzoryk-gdybym wiedział że będą takie problemy z dorobieniem kluczyka to pewnie bym sobie scyzoryk odpuścił i założył bym jakiegoś zwykłego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyzoryk który kupiłem z centralka nie jest ori jest to jakaś chińszczyzna-chodziło mi o to żeby mieć centralny z pilota i mnie podkusiło żeby to był scyzoryk-gdybym wiedział że będą takie problemy z dorobieniem kluczyka to pewnie bym sobie scyzoryk odpuścił i założył bym jakiegoś zwykłego pilota

ale nie odpowiedziałes na pytanie :) Czy ori grot nie pasuje do chińskiego scyzoryka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli grot który jest w normalnym kluczyku?

jeśli tak to on nie pasuje ponieważ jest inny i nie ma tego mocowania co jest w scyzoryku.

dla przypomnienia dodam, że przed założeniem scyzoryka miałem normalny kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie chciałem dokupić sam grot, ale Panowie byli na tyle uprzejmi i poinformowali mnie, że nie mogę dokupić samego grotu i muszę u nich kupić cały pilot-koszt 500zl

to po co tam byłeś :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ chciałem kupić sam grot-którego niby nie można kupić osobno

ale przeciez napisałeś ze nie pasuje do chinskiego scyzoryka ori grot :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby to gdzie? :naughty: bo jakoś nie mogę znaleźć :tongue4:

chodzi o to ze scyzoryk który kupiłem z grotem jest chińszczyzną i nie można go dorobić bo są słabe i pękają czy coś. ori grot jak najbardziej by pasował tylko nie ma (lub ja nie mam) możliwości kupienia go osobno. na allegro jest tego sporo są identyczne jak w normalnym kluczyku z napisem HAA i z jakimś innym z drugiej strony jakby pisany pismem ręcznym tylko sprzedający nie jest w stanie odpowiedzieć mi konkretnie czy będzie on tych samych wymiarów co ori w zwykłym kluczyku i nie wyklucza że mogą być jakieś minimalne różnice-które facet od dorabiania kluczy powiedział że wpłyną one na późniejsze funkcjonowanie zamków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groty są dłuższe i krótsze.Nie ma szerszych i węższych.Ty potrzebujesz dłuższy do audi i cała filozofia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że potrzebuje dłuższego który ma długość 50 lub 51 mm. wiem również że w sprzedaży nie ma szerszy węższy tylko może te różnice wychodzą dlatego że jest to chińska podróbka...

tylko koleś od dorabiania kluczy uparł się że pierwszy to totalna kicha i mi go nie dorobi bo pęknie, a drugi po mierzeniu suwmiarką okazał się ileś tam za wąski. byłem ogólnie w 3 takich zakładach w mojej okolicy (więcej nie ma :wallbash:) i tylko ten jeden dorobiłby grot gdy tylko będzie on taki sam jak ori. dla mnie to nie ma znaczenia czy będzie on ori czy nie. chodzi mi tylko o to aby dało się go dorobić i w późniejszym efekcie funkcjonowania nie popsuć sobie zamków. a trochę jest bez sensu moim zdaniem wkładać w 12-letni samochód 500zł tylko po to aby mieć kluczyk scyzoryk-dlatego wyszła opcja chińszczyzny, a teraz mam za swoje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym-tylko w tym problem że nie mam gdzie. dlatego poprosiłem o pomoc na forum.

u mnie najbliższy salon audi gdzie myślałem że go kupię to Łódź-i albo naprawdę nie można u nich kupić samego grotu albo mnie wychuśtali na tygrysie :polew: jedno jest pewne że z nimi się tam nie dogadam-powiedzieli że nie można dokupić i tyle.

czy ktoś wie gdzie można dokupić ori grot?

na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item798691768_grot_groty_dlugie_vw_audi_skoda_seat.html

wyglądają one jak ori ale czy oby na pewno będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym-tylko w tym problem że nie mam gdzie. dlatego poprosiłem o pomoc na forum.

u mnie najbliższy salon audi gdzie myślałem że go kupię to Łódź-i albo naprawdę nie można u nich kupić samego grotu albo mnie wychuśtali na tygrysie :polew: jedno jest pewne że z nimi się tam nie dogadam-powiedzieli że nie można dokupić i tyle.

czy ktoś wie gdzie można dokupić ori grot?

na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item798691768_grot_groty_dlugie_vw_audi_skoda_seat.html

wyglądają one jak ori ale czy oby na pewno będą pasowały?

będą :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ta pewność? :decayed:

nie chce kupować wszędzie gdzie tylko to będzie możliwe grotu bo po pewnym czasie stanę się ich handlarzem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ta pewność? :decayed:

nie chce kupować wszędzie gdzie tylko to będzie możliwe grotu bo po pewnym czasie stanę się ich handlarzem :naughty:

bo to ori groty :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba dokonać zakupu w przekonaniu, że wszystko będzie w końcu pasowało :)

wielkie dzięki za dyskusje.

jak przyjdzie paczka to napiszę co z tego wszystkiego mi wyszło :tongue4:[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 12:04_________________________________________________więc tak:

dzisiaj rano przyszła paczka i od razu podjechałem dorobić grot. w końcu wszystko było jak należy :> :> :>

polecam w/w allegrowicza u którego w końcu zakupiłem dobre groty

koszt dorobienia u mnie 25zl szt. :naughty:

Wihajster a dla Ciebie wielkie dzięki!!!

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...