Jump to content

[ALL B5] Scyzoryk-problem z grotem

Szamek
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam problem odnośnie grotu który jest w scyzoryku. Cały problem pojawił się, gdy zachciało mi się otwierania samochodu z pilota zamiast z kluczyka. Kupiłem sobie na alledrogo centralkę sterującą zamkiem centralnym wraz z pilotami typu scyzoryk. Po założeniu wszystko działa, więc zaraz po założeniu centralki, sprawdzeniu pilotów pojechałem do specjalisty od dorabiania kluczy, aby mój grot który był w scyzoryku dorobił pod wcześniejszy klucz i tutaj wszystko się zaczęło. Okazało się, że Pan mi go nie dorobi ponieważ jest to chińszczyzna i te groty się łamią podczas obróbki, więc kupiłem inny w hurtowni specjalizującej się alarmami itp. rzeczami. i tutaj znów podróż do Pana z tą samą prośbą co wcześniej-teraz się okazało, że grot jest dość wytrzymały, aby go dorobić tylko trochę za wąski i może po jakimś czasie mi popsuć zamki. Sam koleś nie ma możliwości żeby u niego zakupić grot, dorobić i jemu za wszystko zapłacić-więc wniosek taki że nie chce mnie zrobić w balona. W serwisie chciałem dokupić sam grot, ale Panowie byli na tyle uprzejmi i poinformowali mnie, że nie mogę dokupić samego grotu i muszę u nich kupić cały pilot-koszt 500zl :shocked:

tutaj mam do was prośbę, gdzie mogę dokupić dobry grot?

Snie musi to być oryginalny tylko dobry który będzie pasował i w końcu będę mógł go dorobić i cieszyć się swoim nowym pilotem typu scyzoryk.

dodam że szukałem wszędzie na forum i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

wstaw fotki pierwszego i drugiego grotu

kurde nie mam teraz aparatu-siostra wyjechała na weekend i zabrała ze sobą.

ale to jest dokładnie taki sam jak ten tutaj:

http://jbpartner.pl/zdjecia/allegro/maxicar686/audi/2.jpg

http://jbpartner.pl/zdjecia/allegro/maxicar686/audi/3.jpg

grot nowego typu który wychodził w 97r.

pierwszy i drugi wyglądają tak samo tylko są w nich minimalne różnice odnośnie szerokości

kluczyk który mam teraz wygląda tak:

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/791/68/64/791686400

ten sam grot tylko troszkę inna obudowa kluczyka

scyzoryk który kupiłem z centralka nie jest ori jest to jakaś chińszczyzna-chodziło mi o to żeby mieć centralny z pilota i mnie podkusiło żeby to był scyzoryk-gdybym wiedział że będą takie problemy z dorobieniem kluczyka to pewnie bym sobie scyzoryk odpuścił i założył bym jakiegoś zwykłego pilota

scyzoryk który kupiłem z centralka nie jest ori jest to jakaś chińszczyzna-chodziło mi o to żeby mieć centralny z pilota i mnie podkusiło żeby to był scyzoryk-gdybym wiedział że będą takie problemy z dorobieniem kluczyka to pewnie bym sobie scyzoryk odpuścił i założył bym jakiegoś zwykłego pilota

ale nie odpowiedziałes na pytanie :) Czy ori grot nie pasuje do chińskiego scyzoryka??

masz na myśli grot który jest w normalnym kluczyku?

jeśli tak to on nie pasuje ponieważ jest inny i nie ma tego mocowania co jest w scyzoryku.

dla przypomnienia dodam, że przed założeniem scyzoryka miałem normalny kluczyk

W serwisie chciałem dokupić sam grot, ale Panowie byli na tyle uprzejmi i poinformowali mnie, że nie mogę dokupić samego grotu i muszę u nich kupić cały pilot-koszt 500zl

to po co tam byłeś :gwizdanie:

ponieważ chciałem kupić sam grot-którego niby nie można kupić osobno

ponieważ chciałem kupić sam grot-którego niby nie można kupić osobno

ale przeciez napisałeś ze nie pasuje do chinskiego scyzoryka ori grot :decayed:

a niby to gdzie? :naughty: bo jakoś nie mogę znaleźć :tongue4:

chodzi o to ze scyzoryk który kupiłem z grotem jest chińszczyzną i nie można go dorobić bo są słabe i pękają czy coś. ori grot jak najbardziej by pasował tylko nie ma (lub ja nie mam) możliwości kupienia go osobno. na allegro jest tego sporo są identyczne jak w normalnym kluczyku z napisem HAA i z jakimś innym z drugiej strony jakby pisany pismem ręcznym tylko sprzedający nie jest w stanie odpowiedzieć mi konkretnie czy będzie on tych samych wymiarów co ori w zwykłym kluczyku i nie wyklucza że mogą być jakieś minimalne różnice-które facet od dorabiania kluczy powiedział że wpłyną one na późniejsze funkcjonowanie zamków

Groty są dłuższe i krótsze.Nie ma szerszych i węższych.Ty potrzebujesz dłuższy do audi i cała filozofia :gwizdanie:

tak wiem że potrzebuje dłuższego który ma długość 50 lub 51 mm. wiem również że w sprzedaży nie ma szerszy węższy tylko może te różnice wychodzą dlatego że jest to chińska podróbka...

tylko koleś od dorabiania kluczy uparł się że pierwszy to totalna kicha i mi go nie dorobi bo pęknie, a drugi po mierzeniu suwmiarką okazał się ileś tam za wąski. byłem ogólnie w 3 takich zakładach w mojej okolicy (więcej nie ma :wallbash:) i tylko ten jeden dorobiłby grot gdy tylko będzie on taki sam jak ori. dla mnie to nie ma znaczenia czy będzie on ori czy nie. chodzi mi tylko o to aby dało się go dorobić i w późniejszym efekcie funkcjonowania nie popsuć sobie zamków. a trochę jest bez sensu moim zdaniem wkładać w 12-letni samochód 500zł tylko po to aby mieć kluczyk scyzoryk-dlatego wyszła opcja chińszczyzny, a teraz mam za swoje :confused4:

to kup ori długi i dorabiaj jak pasuje do chińszczyzny

chciałbym-tylko w tym problem że nie mam gdzie. dlatego poprosiłem o pomoc na forum.

u mnie najbliższy salon audi gdzie myślałem że go kupię to Łódź-i albo naprawdę nie można u nich kupić samego grotu albo mnie wychuśtali na tygrysie :polew: jedno jest pewne że z nimi się tam nie dogadam-powiedzieli że nie można dokupić i tyle.

czy ktoś wie gdzie można dokupić ori grot?

na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item798691768_grot_groty_dlugie_vw_audi_skoda_seat.html

wyglądają one jak ori ale czy oby na pewno będą pasowały?

chciałbym-tylko w tym problem że nie mam gdzie. dlatego poprosiłem o pomoc na forum.

u mnie najbliższy salon audi gdzie myślałem że go kupię to Łódź-i albo naprawdę nie można u nich kupić samego grotu albo mnie wychuśtali na tygrysie :polew: jedno jest pewne że z nimi się tam nie dogadam-powiedzieli że nie można dokupić i tyle.

czy ktoś wie gdzie można dokupić ori grot?

na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item798691768_grot_groty_dlugie_vw_audi_skoda_seat.html

wyglądają one jak ori ale czy oby na pewno będą pasowały?

będą :wink4:

skąd ta pewność? :decayed:

nie chce kupować wszędzie gdzie tylko to będzie możliwe grotu bo po pewnym czasie stanę się ich handlarzem :naughty:

skąd ta pewność? :decayed:

nie chce kupować wszędzie gdzie tylko to będzie możliwe grotu bo po pewnym czasie stanę się ich handlarzem :naughty:

bo to ori groty :gwizdanie:

w takim razie trzeba dokonać zakupu w przekonaniu, że wszystko będzie w końcu pasowało :)

wielkie dzięki za dyskusje.

jak przyjdzie paczka to napiszę co z tego wszystkiego mi wyszło :tongue4:[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 12:04_________________________________________________więc tak:

dzisiaj rano przyszła paczka i od razu podjechałem dorobić grot. w końcu wszystko było jak należy :> :> :>

polecam w/w allegrowicza u którego w końcu zakupiłem dobre groty

koszt dorobienia u mnie 25zl szt. :naughty:

Wihajster a dla Ciebie wielkie dzięki!!!

pozdrawiam wszystkich