Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Proszę o pomoc w doborze suba


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Panowie, sprawa jest taka, poszukuję głośnika niskotonowego, może nie z najwyższej półki (~400zł), który będzie się przyzwoicie sprawował w dosyć małej obudowie...

Taka zabudowa chodzi mi po głowie:

DSC_0265.jpg

jak widać skrzynia nie będzie miała zbyt dużej pojemności, ale za to rozwiązanie bardzo praktyczne :wink4:

mój pierwszy wybór padł na:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230,237&kid=237&pid=1639

z tym że ma jedną zasadniczą wadę-jest dwucewkowy :confused4: Cała instalacja ma się opierać na 4-kanałowym wzmacniaczu (2 kanały na przód, 2 w mostek na sub) więc zasilenie dwucewkowego głośnika odpada...

Macie jakieś pomysły na głośnik który da radę i nie będzie kosztował worka pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item823993369_rockford_fosgate_p1s412_300_wat_warszawa_od_ss.html

12" woofer tak czy siak będzie prosił o te 30 litrów zamkniętej przestrzeni.. Montując 10" zyskasz wiecej miejsca, ale stracisz troche ciśnienia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że około 30l uda się wygospodarować :wink4:

myślałem o 10" ale jeśli później mam żałować to lepiej od razu montować coś co trochę potrzęsie budą :kox:

miałeś do czynienia z tym rockford'em? słyszałeś go? bo faktycznie parametry ma odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pamietam jak kiedyś przymierzałem różne skrzynki do kufra: otwarte, zamkniete, 10" i 12". Wniosek taki, że nigdy bym 10 nie wstawił (tym bardziej w zamknietej). P1 nie osłuchiwałem (słyszałem P2), ale znajomy mówił, że bije na głowę inne mocniejsze subwoofery - mimo tego, że w parametrach ma tylko 150 W. RF to RF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię :good: jestem nim poważnie zainteresowany...

chyba że ktoś zna głośnik który będzie mógł konkurować z tym RF'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...