Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Poburkiwanie tłumika - rura kolektora z harmonijką gdzie kupić nową


kred

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czesu przyuważyłem ze podczas dodawanie oraz odejmowania gazu z zakresie obr 2000-2300 słysze burczenie w okoliczch środkowego tłumika. zdecydowanie typ burczenia wydechu jest inny niż w pozostałeym zakresie obrotów. moze jestem wyczulony ale czy u was jest podobny objaw. dodam że słucze to tylko podczas obciążenia autka czyli jazdy. na biegu jałowym jest cisza. podczas rozłączenia napędu w czasie jazdy też jest cisza ??

raczej wątpie że jest to wpływ ujemnych temperatur

czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łudze sie ale chyba czeka mnie wymianka. jeszcze tylko nie wiem w którym miejscu. zdecydowanie burczy na wysokosci tunelu w przedniej cześci.

okazuje sie ze to harmonijka

gdzie oprucz serwisu cos takiego nowego dastać

zdjecie poglądowe

835087148.jpg

qqqqqqqqqqqqqqqqq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagne dalej temat bo sprawa wydaje sie dosc dziwna. oczywiscie nie obejdzie sie bez wjechania na podnosnik i sprawdzenia powodu takiego burczenia. z zawodu jestem mechanikiem i nie obce sa mi takie tematy ale dziwi mnie to za po zwyzce temperatury do około -2/+2 burczenie ucichło i jest prawie niesłyszalne. opadło o jakieś 60 % :disgust: dziwne

koszt w serwisie kompletnej rury z harmonijką około 350 zł, koszt samej harmonijki 30-40 zł.

naprawde jestem bardzo ciekawy co jest pod autem. przyznam sie że pierwszy raz się z czymś takim spodkałem.

temat zamkniety - powodem poburkiwania był nieszczelny łącznik rur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...