Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Twardy pedał hamulca po postoju samochodu


sizar4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pojawił się u mnie problem bardzo twardego pedału hamulca po postoju samochodu.Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów i kilkakrotnym naciśnięciu pedału hamulce wracają do normy.Kończy się servo czy może przewód podciśnieniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem płynu.

To zacznij od wymiany płynu. Polecam ATE TYP200 lub ATE SL6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak miałem Passata 1.9 AWX miałem problem z twardniejącym pedałem hamulca. Nie zwróciłem uwagi czy problem byl po postoju. U mnie działo się to wtedy gdy kilka razy nacisnąłem pedał na wolnych obrotach. Pedał stawał się twardy i dopiero po zwiększeniu obrotów wracał do normy gdzie normalnie po chwili powinien "zmięknąć".

Powodem była usterka pompy podciśnienia a dokładnie przewodu z niej wychodzącego. Dowiedziałem się że w 1,9 to dość częsta usterka. Pompa ta dostając "lewe" powietrze nie nadąża przy wolnych obrotach "odessać" powietrza. Dopiero zwiększając obroty zwiększamy efektywność jej pracy i wtedy pedał wracał do normy.

Ja nie chcąc kupować nowej pompy a jest ona nienaprawialna uszczelniłem ten przewód silikonem naokoło. Przewód zazwyczaj luzuje się przy wyjściu z tej pompy gdzie jest zaklepany naokoło. Nie da rady tego rozebrać i naprawić w inny sposób. Oczywiście można wymienić całą pompę (na allegro znalazłem wtedy nową za 500zł a w serwisie kosztowała 1200zł).

Takie uszczelnienie nie zlikwidowało do końca problemu ale zachowanie pedału hamulca znacznie się poprawiło.

Może sprawdź pompę podciśnienia , może w 2.5 TDI występuje podobny problem jak w 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak proponuję od wymiany płynu hamulcowego

popieram, że najpierw trzeba wyeliminować najprostsze rzeczy...ja również zacząłem od tego tylko że mi nie pomogło niestety...może tobie się uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...