Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposób zaślepiłeś tą dziurę przed suszarką? i jeżeli w takim razie wypuszczę wąż a na jego końcu umieszczę taki filterek jak w aukcji w pierwszym poście to będzie dobrze? powiedz jeszcze czy ten wąż idzie Ci od tego zaworka na pokrywie zaworów czy tam masz przelet? zaślepienie?

znalazłem u siebie stary ochraniacz jakie obecnie stosuje się w sklepach na zaciski akumulatora z tym, że obecne ochraniające kapturki są grubsze i mają wycięte symbole + oraz - i nie nadają się z tego względu a ten stary był idealny i wpasował się w otwór króćca rury jak w masło :), zaworu na pokrywie klawiatury nie likwidowałem ani nie wybebeszałem tylko podpiąłem do niego wąż i puściłem do butelki, żadnego filtra nie stosowałem aby nie ograniczać dodatkowo swobody wydostawania się wyziewów z odmy.

dzięki wielkie teraz już wiem co robić :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób zaślepiłeś tą dziurę przed suszarką? i jeżeli w takim razie wypuszczę wąż a na jego końcu umieszczę taki filterek jak w aukcji w pierwszym poście to będzie dobrze? powiedz jeszcze czy ten wąż idzie Ci od tego zaworka na pokrywie zaworów czy tam masz przelet? zaślepienie?

znalazłem u siebie stary ochraniacz jakie obecnie stosuje się w sklepach na zaciski akumulatora z tym, że obecne ochraniające kapturki są grubsze i mają wycięte symbole + oraz - i nie nadają się z tego względu a ten stary był idealny i wpasował się w otwór króćca rury jak w masło :), zaworu na pokrywie klawiatury nie likwidowałem ani nie wybebeszałem tylko podpiąłem do niego wąż i puściłem do butelki, żadnego filtra nie stosowałem aby nie ograniczać dodatkowo swobody wydostawania się wyziewów z odmy.

czyli masz taki domowy oil catch tank, też chyba pójdę w tym kierunku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu się dziś przełamałem.. przyszło mi powiększyć i wzmocnić dolot do suszarki ponieważ stary nie wyrobił a więc przy okazji doszedł taki właśnie filterek jak w pierwszym poście.. jutro załączę jakieś foto :)[br]Dopisany: 22 Listopad 2010, 18:29_________________________________________________analizuję jeszcze raz temat i zastanawia mnie ta wypowiedź...

Gazy ze skrzyni korbowej są pożyteczne w doładowaniu silnika, nie tylko turbodiesla, ale i w silnikach benzynowychlub i diesla wolnossących.

ok trudno się nie zgodzić że ma to marginalne znaczenie ale jeżeli odpinamy odmę i robimy nowy dolot przy którym powietrze jakie idzie do sprężarki, idzie do niej zmierzone po całości przez przepływkę (bez wyziewów z odmy które jak sprawdziłem to wcale takie malutkie nie są, a także bez powietrza zasysanego ze skrzyni korbowej, które jak by nie było też jest "lewe") nie podaje wówczas komputer trochę większej dawki paliwa na wtryski? :mysli:[br]Dopisany: 22 Listopad 2010, 18:44_________________________________________________a7838269c3ca3f07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...