Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Olej w osłonę przegubu


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wujaszek powiedział mi o pewnej metodzie o której kiedyś dowiedział się niby od mechaników. Otóż według niego dobrze jest na zimę wstrzyknąć nieco oleju w osłonę przegubu. Ma to niby na celu zapobieganie nadmiernemu gęstnieniu smaru przez co ten zamiast smarować przegub mógłby odłożyć się na osłonie przez co przegub chodziłby na sucho.

Co o tym myślicie? Według mnie jest to dość logiczna teoria. Może i wy coś o tym słyszeliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, ale zauważ że z biegiem lat smar traci swoje właściwości. To o czym pisałem jest przeznaczone bardziej dla przegubów które mają już większy przebieg. Oczywiście najlepiej byłoby go wyjąć i przesmarować od nowa, ale nie każdemu się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej byłoby go wyjąć i przesmarować od nowa, ale nie każdemu się chce

Tak by było najlepiej, ale jak nie ma zastrzeżeń co do pracy przegubu to po co go ruszać. Nadgorliwość też nie jest wskazana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub podczas pracy też się rozgrzewa w związku z czym nie martwiłbym się zbytnio o gęstnienie smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, ale zauważ że z biegiem lat smar traci swoje właściwości. To o czym pisałem jest przeznaczone bardziej dla przegubów które mają już większy przebieg. Oczywiście najlepiej byłoby go wyjąć i przesmarować od nowa, ale nie każdemu się chce.

zgadzam sie z tym że sma traci swoje właściwości z biegioem lat. cżesto bywa tak że smar wymienia się w przegłubie w momencie mymiany samego przegłubu na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...