Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[lekki offtopic] silnik 2,5 TDI w audi 100 C4


bronson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Wiem że pytanie nie odnośnie A4 ale mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie....

mieliście do czynienia z 2,5 TDI w Audi 100 C4 ??? Mój brat chce kupić auto i rozważa bejcę 3 w benzynie albo właśnie takie C4 ale nie wiemy jak się te silniczki sprawowały????

z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wiem że pytanie nie odnośnie A4 ale mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie....

mieliście do czynienia z 2,5 TDI w Audi 100 C4 ??? Mój brat chce kupić auto i rozważa bejcę 3 w benzynie albo właśnie takie C4 ale nie wiemy jak się te silniczki sprawowały????

z góry THX

jedne z najbardziej udanych komstrukcji audi ..

w audi 100 C4 wystepowal tylko jeden silnik 2.5 TDI AAT o mocy 115 koni ....

jest to silnik rzedowy 5 cylindrowy z klapkowym przeplywomierzem ..... ma to cos kolo 11s z hakiem do setki, spalanie na poziomie 8 l/100 miasto.

W A6/C4 (od konca 1994 roku) pojawil sie dodatkowo silnik 2.5 TDI AEL 140 kucy ze skrzynia 6-tka , (i byla tez wersja quattro) .... tez 5 cylinrdrowy rzedowy na klapkowej przeplywce .....

roznica miedzy AAT a AEL to wtryski,turbo,komputer sterujacy (soft) i chyba jeszcze jakies pierdoly ... osiagi to jakies 10 sekund do setki,spalanie tez cos kolo 8-9 l/100 w miescie .....

jezeli silnik jest zadbany to przebiegi rzedu 500-800 tys km nie powinny stanowic problemu ... P.S slyszalem tez o 1 mln kilometrow i wiecej .... ;-)

P.S 2 mie porównuj Audi C4 to bejcy 3 ..... tego nie mozna porównywac ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiego auta :roll: ale znalazłem A4 :lol: i jest ok.

Uważam , że jeśli szukać to tylko 140 konny + 6 cio biegowa skrzynia ,chyba 250Nm, 5 cylinrów . Byly jeszcze 115 konne jednostki, ale to za mało na taką furę .

Ci , z którymi rozmawiałem uważają , że nie ma lepszych silników. Czasami myślę o takim modelu z 97' , pelna opcja + qattro :roll:

[ Dodano: 2006-06-22, 23:02 ]

spanky , ubiegłeś mnie :???: no i trochę więcej napisałeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S 2 mie porównuj Audi C4 to bejcy 3 ..... tego nie mozna porównywac .....
w życiu takiego porównania.... bracki sprzedał golfa 3 w benzynie i szuka cały czas auta... znalazl tą bejcę w benzynie i to Audi 100 w miarę blisko...

ja już innego autka nie kupię niż audi... tylko może A6 za jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...