Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne odczyty temperatury


malinamm1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać (bo nie jestem pewny) czy na klimatroniku na kanale 49 i 51 powinny być zbliżone do siebie temperatury czy nie? Bo u mnie kiedy na kanale 49 (temp. cieczy chłodzącej) pokazuje 55 st C to na kanale 51 (temp. silnika) jest 90st C. Czy to normalne czy któryś z czujników nawalił, jeśli tak to który?

Dzięki za jakiekolwiek info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 51 masz temperaturę bloku silnika i wskazanie masz OK

Na 49 masz temperaturę cieczy chłodzącej czyli za niska oczywiście na rozgrzanym silniku powinna być ok. 90 także wygląda, że termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wszystko OK,

na kanale 49 temperatura rośnie od wartości 49

na kanale 51 temperatura rośnie od 1 do 90 i szybciej osiąga tę wartość niż kanał 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kanale 49 temp od 30 - 90, a na kanale 51 podobnie ale na pewno nie od 1. Nie wiem może jest dobry ale sprawdzam te czujniki bo mam problem z podgrzewaniem płynu chłodzącego przez świece żarowe (nie działa ten układ tak jak powinien). Wiesz może jak sprawdzić czujnik temperatury powietrza w dolocie G72? bo on też odpowiada za sprawne działanie układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak:

49- temp rośnie od wartości 30 i rośnie w identyczny sposób jak na desce wskazówka i przy obecnych temp wynosi około 79-80 przy pałowaniu wzrasta do 90 ale przy normalnej jeździe to około 80*C pokazuje. Dodam, że mam inst LPG i temp przełacznia na gaz mam ustawioną 30*C i jak na klimatroniku jest równiutko 30 to przełacza sie na LPG. A przy normalnej jeździe jaka macie temp na klimatroniku?

51- rośnie jakby szybciej ale zaczyna od 1 i dochodzi do 90 przy pałowaniu jak sie ślizgam to 93-94*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy normalnej jeździe jaka macie temp na klimatroniku?

na kanale 51 - 90 st C

na kanale 49 - 87-90 st C

chyba masz coś z termostatem bo powinno trzymać 90 st na liczniku

Na liczniku trzyma wzorcowo 90*C juz po 6-7km w obecnych temperaturach około -8*C. I nie spada nawet na chwilę nawet jak stoję w korkach.

Jak jadę po wawie to temp na klimatroniku na

51- 90

49- 79-80

Co z tym moze byc związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo z tego co wiem to odczyt z licznika powinien być podobny do tego z kanału 49.

Odczyt temp. na licznik jest brany z czujnika G2, natomiast z kanału 49 nie jestem pewny (albo G2 albo G62). Jeśli z G62 to może dlatego te różnice ale nie jestem pewny. Niech się wypowie ktoś bardziej kumaty w tym temacie :tongue4:

A druga sprawa może w benzynce jest trochę inaczej niż u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 49 to ten sam czujnik, który wyświetla temperaturę na liczniku także powinno być podobne wskazanie, oczywiście odczyt z klimatronika jest dokładniejszy niż z licznika a to wskazywałoby, że termostat niedomaga :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kanał 51 gdzie ma czujnik w takim razie? bo tam zawsze jest minimum 90*C.

Jakby termostat nie domagał to by mi temp spadała np w korku. Na klimatroniku mam ustawione zawsze 21*C i sam reguluje prędkośc wiatraka i jest ok nawet wskazówka nie drgnie jak stoje w korku wiec raczej odpada termostat tym bardziej, że samochód rozgrzewa sie po 6-7km do 90*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...