Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak doładowania - co się mogło stać?


Pakosław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających ten post.

Dziś pojawił się taki problem w 19 TDI 110

Podczas włączania silnika zapala tak jakbym przytrzymywał gaz ( ale tego nie robię) no więc sam robi przygazówkę i wraca do normy.

Podczas jazdy brak przyspieszenia chyba nie załącza się turbina.Idzie tylko mocą silnika

Powiedzcie mi co się znowu zepsuło i jak można to naprawić.

Tylko proszę jak dla żółtodzioba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie auta pod vaga,ewentualnie zrobienie logów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A turbo jak się nie załącza to się nie kręci ? czy co bo takie durne pytania casami tu są :blink:

Tak dla żółtodzioba: diagnostyka komputerem by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo odpialem ta kostke gdzie jest najwiecej kabli pod oslona i popsikalem wd tak zrobilem ze wszystkimi kostkami i przeczyscilem sobie przy okazji tez zawor odcinajacy dop.paliwa na pompie i od tamtej pory jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna sztanga. 99.9% pewności że to zawór odcinający paliwo na pompie wtryskowej - N109. Błąd na VAGu bedzie nr 1237 i pewnie 00575 od notlaufu. Wyczyscic przedmuchac zaworek - powinno ustąpić. Jak nie ustąpi to mam taki zaworek używany sprawny - będziesz zainteresowany wal na pw.

pozdr,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna sztanga!!!!!!!!!!!!!!

Wez te kostki przeczysc wd i ten zawor przedmuchaj!!!!

Podstawa i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ma ktoś zdjęcie tego zaworu, żebym wiedział jak wygląda bo ja amator jestem. Albo chociaż nazwa z etki

http://img685.imageshack.us/i/2bc6afb9acffe39a.jpg/

Trzeba to wykręcić. Klucz chyba 24. Uważaj nie zgub sprężynki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecaj przeczysc tylko uwazaj tak jak kolega wyzej napisal tam jest taka mala sprezynka i zebys nie zgubil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Juro opiszę co zepsułem[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 22:43_________________________________________________Witam.

Więc dzisiaj wziąłem się za naprawę mojego nieszczęścia.

I co zrobiłem - wypiąłem akumulator ( niedawno mi go rąbnęli ).

Podpiąłem najpierw + potem - i zakręciłem. Na zimno normalnie odpalił więc czekam aż temperaturka wzrośnie.

Patrzę na wskaźniki a tu nie świeci ani wskaźnik biegu, nie działa dmuchawa, brak termometru.

Wyłączyłem przy temp. na pierwszej kresce. Włączam - przygazówka znów jest a opisanych wskaźników brak. Wyłączyłem , policzyłem do 20 i jeszcze raz palę - bach wszystko OK nie ma juz przygazówki i wszystkie wskaźniki są tak jak należy. Sprawdzam kolejny raz - brak przygazówki . Jadę na autostradę i w palnik - turbo ciągnie , moc OK .

MOJE PRZEMYŚLENIA:

- jak ukradli akumulator to zresetował się komp

- jak podłączyłem nowy akum to być może nie zachowałem biegunowości

- nie dałem się rozgrzać silnikowi tylko po chwili już ruszyłem więc się komp nie poukładał

i ostatnie przemyślenie może złapała elektronika wilgoć i coś się jej poprzestawiało.

CO WY NA TO ? Narazie chodzi więc nie ruszam tego czujnika. Zobaczymy co dalej.

Stawiam na wilgoć i reset komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz vaga, N109 może ci powrócić w najmniej oczekiwanym momencie(gdzieś daleko w trasie) nie pojedziesz za szybko i spali ci w cholere, kupiłem sobie nowego od boscha(ok200pln) i spokój, vag pokaże ci być może więcej ciekawych rzeczy,

daj znać co dalej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...