Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Czujnik temperatury powietrza zasysanego


Herman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moje Audi A4 1.8 T AVJ 06.2001

wywala mi błąd P0113 temperatura powietrza zasysanego G 42 i pokazuje temperaturę minus 40 stopni C

jaki jest numer katalogowy i gdzie się znajduje ten czujnik

od rana nie moge odpali silnika i cały czas wywala ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje Audi A4 1.8 T AVJ 06.2001

wywala mi błąd P0113 temperatura powietrza zasysanego G 42 i pokazuje temperaturę minus 40 stopni C

jaki jest numer katalogowy i gdzie się znajduje ten czujnik

od rana nie moge odpali silnika i cały czas wywala ten błąd

czujnik masz na kolektorze ssącym,zaraz koło przepustnicy

1003827f62784d1am.jpg na zdjęciu nr 6 -czujnik i jego nr seryjny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy z tym uszkodzonym czujnikiem (myśle że jest)odpali silnik czy nie

czujnik odgrywa kluczową role przy ustalaniu mieszanki,ale nie wydaje mi się,żeby to był główny powód tego,że nie możesz odpalić auta-przyczyn szukałbym gdzie indziej :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Auto stało całą noc na dworze ,dopiero udało mi się wstawić na diagnostyke o godzinie 15 ,dzwonili o mnie około godziny 18 i powiedzeli że niemogą opalić,cały czas zalewa cylindry paliwem i świece mokre, poradzli żeby auto zostawić na całą noc na diagnostyce w ogrzewanym pomieszczeniu żeby odtajało i zobaczymy czy rano odpali,

do wczoraj nie było żadnych problemów z odpalaniem chodził jak zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano auto odpaliło od strzału :> , diagnosta twierdzi że prawdobodobnie paliwo zamarzło w filtrze paliwa i mówi żeby zmienić stacje paliw ale ja tankuje paliwo na orlenie pb 98 :wallbash:,czyżbym trafił na jakies resztki

po odpaleniu i podłaczeniu komputera błędów nie pokazuje ,ale na podgłądzie temp.silnka plus 45 stopni C , temperatura powietrza zasysanego minus 30 stopni gdzie temperatura pomieszczenia wynosi plus 6 stopni C

zaraz będe dzwonił do kolesia z ASO Audi to się dowiem ile kosztuje ten czujnik [br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 08:50_________________________________________________dziś wymieniłem ten czujnik nr.06B 905 379 D koszt ASO Audi 138 zł, po wymianie auto lepiej reaguje na dodanie gazu:>,koleś z serwisu powiedział ze przez ten uszkodzony czujnik mógł też wiecej palić paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...