Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ogólny problem z hamulcami


kamcia

Rekomendowane odpowiedzi

jak juz wczesniej pisalam zapalila mi sie kontrolka pomaranczowe kolko a po bokach przerywane linie otrzymalam odpowiedz ze to klocki . prosze powiedzcie mi czy jezeli teraz bede jezdzic to co powaznego uszkodze ? jestem tylko kobieta mieszkajaca w angli i kazdy przyslowiowy mechanik chce mnie naciagnac jak sie da powiedzino mi ze to cos z wentylatorem . nieznam ie ale wydalo mi sie to troche dziwne dlatego szukam pomocy u was. nabylam to autko w listopadzie i nic jeszcze przy nim nie robilam wiec jesli mozecie to powiedzcie na co jeszcze zwrocic uwage i wytlumaczcie mi jak krowie na granicy kiedy tarcze sa do wymiany jak wtedy wygladaja.acha tak na marginesie ja wiem gdzie one sie znajduja pomimo ze jestem kobieta :> prosze pomozcie kamcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, albo klocki albo brak płynu hamulcowego, mozesz jeździc dopuki nie będziesz słyszeć przy hamowaniu tarcia metal o metal. Jeśli sie zaświeciło możliwie szybko trzeba wymienić. Tarcze znajduja sie tam gdzie koło jest przykręcone, taki okrągły dysk, nie dotykaj bo są gorące. Tarcze poznasz ze są do wymiany jeśli trzęsie Ci sie kierownica przy hamowaniu. Mozesz sprawdzic tez tarcze i jeśli maja duży rant, tzn czuć jak przejedziesz palcem, że nie są równe i brzegi sa zdecydowanie wyrzeźbione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjedziesz do końca klocki to poprostu będzie brak hamulców, a po drugie w najgorszym przypadku możesz uszkodzić tarcze. Tak więc klocki jak najszybciej do wymiany. Tarcze są do wymiany jak mają duży próg na obwodzie tarczy jest krzywa lub ma szerokość poniżej normy.

tarcze1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...