Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z szyberdachem


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was :naughty:

Otóż mam Audi :a4fan: 1.6 ADP 96r

No i mam w nim szyberdach ale mam oczywiście z nim problem.. :gwizdanie:

Pierwszy problem z nim to otwieranie i zamykanie.. Po prostu nie działa na pokrętle.. Albo ja nie umie nim operować..

Tz pewnie padnie pytanie jaki szyberdach mam.. to powiem tak.. Jest 1 pokrętło i nic więcej.. a otwieranie ręczne jest za taka zaślepka kwadratową..

I tu kolejny problem.. Kręcąc korbką otwiera się jedna część szyberdachu tz. lewa.. później wskakuje 2.. tz. otwiera się po prostu nierówno..

Ale mam jeszcze jeden problem.. :disgust: Audi mam od niedawna i mnie zaskakuje :chytry: otóż mam domykanie szyb i szyberdachu z centralnego zamka.. Przy zamykaniu go kluczykiem i przytrzymaniu na pozycji zamknij.. szyberdach mi się zapada.... :blink: czyli ? Działa ? Co mogę mieć z nim nie tak ? :mysli: zapada mi się jedna strona (od kierowcy, a przy otwieraniu własnie ta strona leci pierwsza..

W razie czego jutro mogę zrobić zdjęcia jak to wszystko wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na twoim miejscu bym narazie zostawił szyber dach w spokoju ja mam od kwietnia zamknięty kiedy to otworzyłem sobie go w dzień zakupu i slag trafił prowadnice.... musiałem pod blokiem w nocy siedzieć i kombinować jak go zamknąc dobrze że nie padało... taki preznet od nowego nabytku :)

ten mechanizm jest bardzo delikatny dla tego proponuję ci narazie zamknąć i zostawić w spokoju a na wiosne możesz pokompinować nasmarować prowadnice itp itd może już linki cięgła nie domagają dla tego ci się tak zamyka....

ja na wiosne zakładam nowy tzn sprawny używany :) taka moja rada.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, no ale często mi centralny zamek zamyka szyberdach :disgust: no, a że nie mogę elektrycznie go otworzyć żeby go wyrównać to muszę ręcznie korbką robić.. A to po pewnym czasie robi się denerwujące.. i nie wiem co ogólnie moge zrobić.. Pewnie wiąże się to z ściągnięciem podsufitki.. a roboty chyba jest dużo.. Więc jak ktoś może będzie widział co może być nie tak to niech napisze :gwizdanie: będę wdzięczny :embarrassed:[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 15:26_________________________________________________No niestety chyba nikt nie pomoże :) ale dzięki bo i tak sporo nauczyliście mnie :) Jak się ociepli to zdejmę podsufitkę i zobaczę co tam jest.. :przebiegly:

Hmm ino jak będę już miał ją bez podsufitki to za czym tam oglądać :P można tam zrobić.. nigdy nie widziałem co jest pod podsufitką może jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sedanie, ale ściągnięcie podsufitki w avancie jest bardzo czasochłonne i irytujące... Kolega miał taki sam problem jak Ty. Jedna z linek się odbezpieczyła i szyber chodził jak chciał (jedna strona szybciej łapała od drugiej) także jak będziesz mieć możliwość i czas na zdjęcie podsufitki to się nie zastanawiaj, bo możesz zaoszczędzić ładnych kilka stówek. Jeżeli chodzi o przekrętło otwierania to spróbuj w nie walnąc mocniej kilka razy. U mnie akurat zadziałało, ale miałem problem z tym, że samo otwierało i zamykało w złym miejscu. Nie pamiętam już czy w książce "sam naprawiam.." Jest coś o demontażu podsufitki, ale zawsze warto sobie ściągnąc. Powodzenia przy pracach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje ;) Zaczną się ferie to ją rozbiorę :evil: Tylko pytanie na jakiej stronie jest rozebranie podsufitki :/ Bo o szyberdachu coś jest no ale nie ma (chyba) jak rozebrać tą podsufitkę :no: Jakby ktoś miał czas to może jakieś instrukcje podesłać :hi: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...