Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[All b7 i b6] Pytanie o klasy wagowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam takie pytanie. Zauważyłem duże rozbierznoci w klasach wagowych samochodów. A co najgorsze nie za bardzo wiem jak je sklasyfikować...

Teoretycznie:

1.9 tdi ośka ma z przodu i z tyłu po "8"

2.0 tdi ośka ma z przodu i z tyłu po "9" (i tak np. ma kolega Mk4 z forum).

Ja (mając praktycznie takie samo wyposażenie, silnik, skrzynie, rocznik jak kolega Mk4) wg. kodów wyposażenia mam z przodu kategorie 10 a z tyłu 11 (waga samochodów teoretycznie jest taka sama).

Miałem pare VINów i w ETCE posprawdzałem kody wyposażenia a co za tym idzie klasy wagowe.

I tak:

2.0 tdi BRD, ośka, anglik,manual ,avant 2007 rok. Klasy wagowe przód:7 , tył:7;

2.0 tdi BPW, ośka, multitronic, avant 2007r- przód:9, tył:10;

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant 2006r- przód:10, tył:11 (mój);

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant 2006r- przód:9, tył:9 (Mk4)

3.0 tdi BKN, quattro, manual, avant, 2005r- przód:10, tył:12;

2.5 tdi AKE, quattro, manual, avant, 2003r- przód:9, tył:11;

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant, 2006r- przód:9, tył:10;

Jakieś pomysły...?

Czy wiecie na jakiej zasadzie jest to wyznaczone. Przecież Helmut nie siedzi i zaznacza... tu bedzie 9 a tu 10...

Zastanawiam się nad wymianą zawieszenia w przyszłości ale nie wiem czego szukać...

Opublikowano

Przydało by się dopaść oznaczenie w kg.

Przy 15 kategoriach są pewnie małe rozbieżności.

Pewnie wygląda to tak, że zanim zaczną montować auto, w jakimś programie jest ono konfigurowane, co by można było dostarczyć na taśmę montażową odpowiednie podzespoły, ten program może równiż wyliczyć dokładną wagę auta, a kategorie mogą różnić sie o parę kg (np jedna 500-525kg, następna 515-540 kg)

Samochód może zjechać z taśmy na 215/55/16 lub np. na 235/45/17 - to daje ok 2mm róznicy w wysokości budy - możliwe że to daje inna kategorię.

Może mieć koło zapasowe, lub kompresorek - i z tyłu może być rożnica w kategorii.

Ja mam w B7 tak jak Ty, 10/11, mimo że Q, ale może przez to że jest Q i nie mam koła tylko kompresorek wychodzi tak samo.

Możliwe też że przy danej wadze auto łapie sie na dwa oznaczenia i dają z przodu co chcą tylko dobierają do tego odpowiedni tył.

Dla pewności szukaj tych co masz. Było gdzieś tu na forum że ktoś założył jak leci i wyszło że jedna oś była tak samo a druga o 5mm w dół (czy jakoś tak).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.