Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Wskazania temp z G62


OKO

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Czy czujnik temp. plynu chlodzacego G62 powinien pokazywać temp niższe niż 30 st C. U mnie po całonocnym postoju na kanałach 49 -30 st C a na 51 - 27st C. Temperatura jak u Was :), zima.

Pozdr dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie kolego u mnie po całonocnym postoju na kanale 49 pokazuje - 10st C i jak juz osiagnie temp 90st C to temperaturka tzn wskaznik temp wariuje gdzie przyczyna jest czujnik temp cieczy do wymiany G62 tylko ze nie wiem gdzie on sie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz plastikowy dekiel to jest on zabudowany w bloku silnika z lewej strony pompy paliwa VP44. Ma wtyk z 4 kabelkami od góry.

_______________________

Sorki ty masz 1,9tdi a tu już może być gdzie indziej

Ja opisałem jak jest w V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie kolego u mnie po całonocnym postoju na kanale 49 pokazuje - 10st C i jak juz osiagnie temp 90st C to temperaturka tzn wskaznik temp wariuje gdzie przyczyna jest czujnik temp cieczy do wymiany G62 tylko ze nie wiem gdzie on sie znajduje

czujnik w ajm_ie masz (jak stoisz przodem do auta, silnika) to w tylnej części silnika po tej stronie co turbo, EGR itd. widać go nawet bez zdejmowania osłony.

n230306zs1.jpg

na rysunku-nr 1 to ten czujnik o który pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Czy czujnik temp. plynu chlodzacego G62 powinien pokazywać temp niższe niż 30 st C. U mnie po całonocnym postoju na kanałach 49 -30 st C a na 51 - 27st C. Temperatura jak u Was :), zima.

Pozdr dzięki z góry za pomoc

na kanale 49 mam zawsze na zimnym 30 st C, natomiant na 51 przeważnie jest 27 ale zdarzyło mi sie pare razy że było mniej[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 13:28_________________________________________________Oko jesteś pewien że jeden czujnik odpowiada za kanał 49 i 51 ? kanał 51 to chyba temp bloku silnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego krzyniek za rysunek z umiejscowieniem czujnika G62. Mógłbys mi jeszcze podac link bardz rysunek tego czujnika? Bo widze że równiez masz AJM-a. Bede wdzięczny :)[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 14:13_________________________________________________Sa dwa rodzaje, pytanko teraz który??

http://partfinder.smpeurope.com/index.html?p=display_part&nocache=yes&partnum=55147&type=Intermotor

http://partfinder.smpeurope.com/index.html?p=display_part&nocache=yes&partnum=55142&type=Intermotor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bish-kopt z tego co pamiętam to w tym jednym czujniku kryją się dwa pomiary

Gdzieś na forum o tym czytałem.

:good:

49 - temp płynu chłodzącego

51 - temo bloku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legolas5

potrzebujesz czujnik o nr

059 919 501A

z linków co podałeś to jest ten drugi link :wink4:[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 15:16_________________________________________________

bish-kopt z tego co pamiętam to w tym jednym czujniku kryją się dwa pomiary

dwa owszem :naughty:

ale jeden podaje wartość na zegar

a drugi do ECU :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

W moim 1.9 TDI AHU też zawsze rano na kanale 49 jest 30 ale na 51 czasami jest 27 a czasami 1 , też jestem ciekawy , czy to jest wina czujnika czy tak ma być .

Pozdrawiam cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,powiedzcie mi dlaczego w moim AFB na 49 kanale pokazuje 13 a na 51 pokazuje 58.dodam sprawdzałem to rano zaraz po odpaleniu na zewnatrz było moze +4[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 15:46_________________________________________________czujnik g62 miałem wymieniany profilaktycznie 2 miesiace temu :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,powiedzcie mi dlaczego w moim AFB na 49 kanale pokazuje 13 a na 51 pokazuje 58.dodam sprawdzałem to rano zaraz po odpaleniu na zewnatrz było moze +4[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 15:46_________________________________________________czujnik g62 miałem wymieniany profilaktycznie 2 miesiace temu :przebiegly:

ponieważ nie odczytujesz z tych kanałów tych wartości których myślisz,

nie jestem pewny ale temp cieczy i bloku w "przedlifcie" jest na innych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.naraziem szukam i nie widze innych kodów,moze kolego ty masz gdszies dostep do mojego modelu audi 98 rok AFB.[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 16:59_________________________________________________dodam ze np przedkosc pokazuje mi na 18 kanale :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...