Skocz do zawartości
IGNOROWANY

polaczenie PC skretka i laptop WIFI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam PC połączonego skrętką i teraz dokupiłem D-Link 624 WiFi w celu polaczenia z laptopem. Obecnie mialem tylko PC przez router Thomson 546 v6 (nie AdSL)

Problem w tym ze moj laptop nie wykrywa mojego D-linka a sąsiada D-linka wykrywa b.dobrze i na nim sobie pracuje.

Połączyłem wszystko tak ze siec wchodzi do routera i wychodzi wyj Lan 1 i wchodzi na router Wi fi i wychodzi wyj Lan 1 na komp stacjonarny.

Aha po podłączeniu PC J.W nie działa a jak bezpośrednio połączę na router thomsona(nie wifi) tak jak miałem zawsze oczywiscie wszystko jest OK.

Co mogę dalej z tym zrobić lub co jest zle nie wiem i moze ma ktoś pomysł co zmienić w ustawieniach.

Proszę o zrozumiały język a nie komputerowy lub co jak posprawdzać. O ile zrozumieliście cos z tego.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w D-Linku, w Pentagramie adres bramy jest 192.168.1.254, sproboj sie polaczyc do niego pod tym adresem. Zreszta grzebnij w instrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w D-Linku, w Pentagramie adres bramy jest 192.168.1.254, sproboj sie polaczyc do niego pod tym adresem. Zreszta grzebnij w instrukcji ;)

Hmm instrukcji nie mam bo kupilem router uzywany a w google nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wogóle masz włączone Wi-Fi w lapku, bo to też częsta przyczyna szukania wszystkiego ale nie tego co powinno. Po drugie odśwież/napraw adres IP PC bo router albo ma przydzielane na stałe albo DHCP czyli dynamicznie sam nadaje. Podaj model tego routera wtedy będzie łatwiej powiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-Link 624 WiFi

:naughty:

Nie ma śmiacia bo to jest napisane jak AUDI A4 :gwizdanie: znając ile jest wersji to każda literka ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale 624 juz duzo mowi. Wiemy, ze to D-Link, model 624, adres bramy 192.168.1.1 wiec tylko czekac az kolega uczyni to co napisalem, bo w wiekszosci routerow nie wystarczy podlaczyc kabelkow i smigac. Trzeba je jakos skonfigurowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno jest podstawa, że trzeba skonfigurować szczególnie jak był używany. A może kolega włączył Wi-Fi w lapku i już nie potrzebuje pomocy :gwizdanie:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...