Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] ITG olejek?? ITG vs. K&N


pat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać czy są jakieś przeciwskazania do nasączenia gąbkowego filtra ITG olejkiem K&N??

Pytam bo mam taki olejek, a jak zamawiałem filtr ITG to oczywiście sie zwiesiłem i zapomniałem zamówić olejek z ITG :P Z drugiej stron zastanawia mnie praktyczna różnica jaka jest między olejkiem K&N i ITG bo wiadomo, że każda firma będzie polecała swój produkt do użycia.

Może ktoś używał jednego i drugiego i jest wstanie wyjaśnić rożnice (gęstość, lepkość, itp. i jak sie to sprawdza w praktyce)??

Proszę nie pisać że jeden olejek jest do filtrów gąbkowych a drugi do bawełnianych i dlatego nie można bo wiadomo że każda firma tak napisze jeśli produkuje dany typ filtrów :P

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie sądzisz, że było to też jakoś testowane, skoro firma tak podaje w opisie?? A nie tylko chodzi o ochronę marki??

Ja używam olejku JDR-2 ITG i sobie bardzo chwalę. Jest to olejek do codziennego użytku, olejek ten jest w sprayu i łatwo się go rozprowadza. Ponad to 15 minut po spryskaniu olejek zastyga i wytwarza lepką powierzchnię (coś jak lep na muchy) do której klei się jak wiadomo cały brud i kurz.

Używam filtra ITG z olejkiem JDR-2 od 1,5 roku i zrobiłem już na nim prawie 50k km i jak na razie nie ma żadnych problemów z przepływką(jak co niektórzy piszą że "przepływka pada na stożku" ), a syfu w dolocie brak, czyściutko!!

Czy olejek K&N podobnie zastyga tworząc tak samo lepką powierzchnię i czy daje tak samo dobrą ochronę na gąbce to ci nie powiem bo nie testowałem. Myślę poza tym, że 30zł czy ile on tam kosztuje bo nawet nie pamiętam za 1 puszkę spray-u olejku który wystarcza na ~5-6 nasączeń to nie majątek i nie warto sobie tym głowy zawracać tylko po prostu kupić JDR-2 który został na pewno wytworzony pod filtr gąbkowy i daje żądaną ochronę na gąbce. Tym bardziej, że nasączasz co wymianę oleju silnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...