Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Problem z temperaturą silnika


wiktor81s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z temperaturą silnika. Powyżej 100km/h temperatura dochodzi do 120C*, a się nie gotuje. Wymieniłem już: pompe wody, termostat, czujnik temperatury, czujnik wiskozy, wiskoze, chłodnice, korek zbiornika z płynem, wykonany został szlif głowicy i bloku silnika. I dalej to samo. Co robić??? Prosze Pomóżcie.

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale jakie czesci zastosowales? termostat ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperaturą silnika. Powyżej 100km/h temperatura dochodzi do 120C*, a się nie gotuje. Wymieniłem już: pompe wody, termostat, czujnik temperatury, czujnik wiskozy, wiskoze, chłodnice, korek zbiornika z płynem, wykonany został szlif głowicy i bloku silnika. I dalej to samo. Co robić??? Prosze Pomóżcie.

:wallbash:

Czyli jednym słowem wymieniłeś cały "układ chłodzenia" Po czym stwierdzasz, że temp. dochodzi do 120oC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nic nie pokazuje żadnych błędów

Czujnik G2/G62 sprawdzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że wymieniłem już wszystko co można a tu nie ma poprawy, fakt, że auto się ni grzeje nie wyrzuca płynu tylko na wskaźniku pokazuje mi temp. od 100 -120 st. C i zaraz zaczyna komputer pokazywać i wydaje dzwięk, że niby auto się gotuje a faktycznie otwieram maskę mogę wsadzić palec do zbiornika z płynem iwoda ma normalną temperaturę i nie wiem co dalej robić...[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 22:16_________________________________________________a co za czujnik G2/G62 i jak go sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VAG ? Sprawdzałeś w "kodach klimatronika" ? Jaki założyłeś czujnik temp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vag niedawno zakupiłem a jak mam to sprawdzić dokładnie w co mam wejść... ?[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 22:26_________________________________________________czujnik temp. oryginał , zielony na 4 piny półokrągły bo jest też drugi taki ciemnoniebieski niby od viskozy tak powiedzili w serwisie też wymieniłem i bez zmian oni rozkładają ręce i nie wiedzą jaka jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiska nie ma czujnika ...

Jak się go sprawdza ... wchodzisz w silnik [01- ENGINE] i szukasz gdzie masz wskazania G62, potem w licznik [17 - INSTRUMENTS] i porównujesz wskazania :wink4:

http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Poczytaj i powinieneś wszystkiego się dowiedzieć :cool1:

Było o tym naprawdę bardzo wiele razy ... wystarczy poszukać, poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...