Jump to content
IGNORED

[B5 1Z] bzyczenie z okolic dźwigni zmiany biegów


ravq
 Share

Recommended Posts

Witam,

od pół roku mam problem którego nie mogę zdiagnozować.

Chodzi o denerwujący odgłos (bzyczenie) z okolic skrzyni (dźwigni zmiany biegów) przy obciążeniu oraz trochę mniej intensywny przy puszczeniu gazu gdy samochód ma prędkość a jest na biegu. Dolegliwość występuje na każdym biegu, przy różnych prędkościach, głównie na niskich obrotach, na wysokich mniej lub znika całkiem kiedy napęd ma mniejsze obciążenie lub kiedy wcisnę sprzęgło.

Wiem że skrzynia w tym aucie była wymieniona przed moim zakupem, jak sprawdzałem poziom oleju jakieś parę miesięcy temu to było lekko poniżej stanu tzn mechanik powiedział że można dolać ale tak jak jest też nie jest źle, a w zwiazku z tym że nie wiedziałem co było lane wcześniej to nie dolewałem.

Zastanawiam się czy może to wynikać z tego że został zalany nieodpowiedni olej? Myślałem też o tym że w aucie jest założony nieoryginalny mieszek, a oryginał jakoś ten hałas wyciszał?

Dodam że poza tym odgłosem skrzynia pracuje prawidłowo, wchodzę wszystkie biegi, nie słychać zgrzytów ale jednak bzyczenie denerwuje i to coraz bardziej ;)

pomóżcie, z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...