Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Jednorazowa awaria skrzyni


Methiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z tiptroniciem w A4B6 2002r 2L benzyna.

Rano po przejechaniu około 700 - 1000m auto mruga wszystkimi oznaczeniami P,D,N,R. Oczywiście nie mogę jechać dalej bo rozłącza skrzynię od kół. Po zatrzymaniu (sprawdziłem że się da) można jechać tylko do tyłu. Do przodu się nie da. :wallbash:

Lekarstwem jest wyłaczyć silnik i włączyć raz jeszcze. Od tej pory cały dzień można jeździć bez problemu. Sytuacja znów powtarza się po nocy czyli jakby po ochłodzeniu samochodu.

Nie wiem kiedy w skrzyni był wymieniany olej. Czy objawy jakie opisałem powyżej mogą być efektem nie wymieniania oleju, czy raczej jest to awaria skrzyni lub kompa od skrzyni?

Dzięki za info

:hi:

Pozdrawiam

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie tego samego w kółko jest juz naprawde nudne...

nie masz Tiptronika tylko multitronika bo masz przedni naped...

zanim zaczniesz sie upierac to poczytaj troche forum bo tu ciagle ktos wie lepiej niz audi co wyprodukowali.

kupowanie takiej skrzyni bez swiadomosci co to jest a tym bardziej brak informacji kiedy ktos wymienil olej jest z lekka niepowazne... :wink4:

po drugie skoro skrzynia wchodzi w tryb awarynjy to na VAGu masz szasne sprawdzic bledy i namierzyc problem. a niby jak my mamy zgadywac.

poza tym masz milion informacji na temat multi na forum wiec czytaj...

aha to ze nie mozesz jechac nie jest takie oczywiste bo wiele awarii powoduje swiecenie literek a skrzynia umowzliwia dalsza jazde. a im dluzej tak jezdzisz tym wieksza szansa ze zabijesz skrzynie. na razie wyglada to na uszkodzenie sterownika, o tym tez duzo na forum jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bierz do głowy ;] po prostu zaczac trzeba od przeszukania i przeczytania forum ;] a potem uzbrojony w tą wiedze najwyzej dopytac. bo takie tematy sie przewijaja tutaj raz po raz i ciezko kazdego z osobna uswiadamiac ;]

:wink4:

:drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...