Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima nie działa


tomecki111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

klimatyzacja u mnie nie działa. Sprzęgło klimy zgodnie z listą kodów klimatronika (29 Prędkość obrotowa kompresora klimatyzacji - równy obrotom silnika x 1.2 (RPM)) cały czas wskazuje na 0. Powietrze z nawiewu nie jest zbyt zimne. Zacząłem więc diagnozować problem i oto co wykonałem do tej pory:

- gdy wklepie w klimatroniku kod 52 (52 Kanał graficzny 1 – pod warunkiem, że kompresor klimatyzacji jest wyłączony – wyświetli się 88.8.

Zobacz poniżej.) to wyświetla mi "5", a w opisie nie ma w ogóle takiej wartości;

- gdy sprawdzam listę błędów na kanale 1 to wyświetla mi się 5.1 (05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1 (zobacz poniżej)

Tyle na razie zdiagnozowałem. Prosiłbym o wyjaśnienie czemu wyświetla mi wartość "5" i czy brak załączenia się kompresora może wynikać z przerwy na czujniku G17? Czy to może oznaczać że czujnik jest wypięty? Gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik i czy może ktoś podać dokładnie jaki to jest czujnik? (może jakiś link z allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie też dopadł problem z klimą.

Objawy: po włączeniu zapala się śnieżynka, załącza się wentylator chłodnicy, przestawiają się klapy w nagrzewnicy ale niestety nie załącza się sprężarka (brak napięcia na przewodzie).

Pojechałem wczoraj do mechanika i tu zaskoczenie - brak cieczy :(

Okazało się że chłodnica jest dziurawa a dokładnie utleniona co raczej nadaje się na śmietnik.

Chłodnice kupowałem równo rok temu niestety jedną z najtańszych. Zainteresowanym mogę podać usera Allegro od którego lepiej nie kupować.

Mnie czeka teraz kolejny wydatek. Oszczędność wyszła bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...