Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prosba w zdiagnozowaniu auta - czyzby przeplywka?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Auto:

Audi A3 1.8T - 98rok silnik AGU - seryjne 150KM

Dodana instyalacja gazowa: BRC Seqent [ wtrysk gazu] - przelatane 30tys km

Objawy sa takie ze gdy dodaje gazu to przy 3tys obrotach zamiast wlaczyc sie turbina to auto dostaje poteznego mula - prawie w ogole nie idzie do przodu - ledwo co wkreca sie na obroty

W dodatku czuc benzyne - tak jakby auto nie moglo przepalic odpowiedniej dawki paliwa

Na gazie jest podobnie z tym ze nie ma az takiego duzego mula - ale rowniez czuc gaz - tak jakby auto nie moglo przepalic tej dawki paliwa

VAG nic nie pokazuje

Po odpieciu przeplywki auto zaczyna w miare jezdzic - tzn. nie ma mula ale jezdzi rownomiernie - nie ma takiego charaktersyycznego kopa przy 3tys obrotach jak powinna wlaczyc sie turbina..

Bylem u kilku specow ale zaden nie stwierdzil w 100% usterki - wszyscy stawiaja na przeplywke albo zaworek n75

Sprawdzali czy nie ma neiszczelnosci, zawor westgate, DV.. wszystko wpozadku te elementy

Dzis sam podpiolem VAGA - pojezdzilem i efekty sa takie:

Testowalem bloki w vagu - niestety nie wiem dokladnie ktory element mam sprawdzic

Tu sa fotki samego vaga:

http://arturo.a3-club.net/vag/

Oraz log : http://arturo.a3-club.net/vag/log.txt

Moze wy podpowiecie mi jakie wskazania powieniem sprawdzic bo sam do konca nie wiem - mam schemat blokow ale sie nei zgadzaja sie idealnie z moim sterownikiem

Wiem ze przeplywka powinna poakzywac jakies odpowiednie wartosci ale nie wiem dokladnie jakie - moze ktos podpowie i jeszcze raz podepne pod vaga i zrobie loga?

Auto jezdzilo poprawia tylko ostani czasy podczas jakiegos streetu dostalem baty od auta od ktorego nie powienienem i tak to sie zaczelo poglebiac - trwa moze to kilka dni

Jakies diagnozy?

Opublikowano

Skoro nie doładowuje to szukaj przyczyny w okolicah turbiny. Albo N75 , albo rozszczelnienie na dolotach ( u Ciebie tego nie widać tak jak w TDI gdzie od razu BAtory ujawnia smutnąniespodziankę), z fusów nic nie wywróżysz. Zacznij od sprawdzenia czy nie masz dziury w dolocie do turbiny na wężach i czy N75 sie nie skończył. Przepływkę zostaw w spokoju imo.

Opublikowano

zakladam podobnie jak besket ... N75 lub jakas dziura w dolocie .....

Opublikowano

A ja stawiam na przeplywke. Przejechalem sie kawalek z (A)rturo, dodam jeszcze, ze przy tych 3 tys. zaczyna szarpac oprocz braku mocy.

Bardzo jestem ciekaw przyczyny.

Opublikowano
  • Autor

Dzis dodatkowo zauwazaylem ze dostaje mula jak wciskam pedal do konca to od 3 do 4,2 tys obrotow jest mul i autem szarpie i czuc paliwo - tak jakby nie mogl przepalic odpowiedniej ilosci paliwa dopiero po 4.2tys juz autem nie szarpie i idzie rownomiernie [nie tak jak powienien ale jedzie rownomiernie i prawie idealnie]

Wskaznia przeplywki sa takie:

Drugi bieg: 3.7tys/obrotow: 150g/s

Trzeci bieg: ~3.8tys obrotow 150/gs

Dziur w dolocie nie ma - sprawdzali mi to w Zastecu (www.zastec.pl) oni stawiaja na przeplywke - drugi warsztat stawia na n75 i badz tu madry

W poniedzialek jade jeszcze do jednego speca - jak on nic nie wywrozy to wtedy ASO :(

[ Dodano: 2006-07-01, 17:26 ]

Na chwile jezdze z odpieta przeplywka bo inaczej sie nie da - mam nadzieje ze to nie zaszkodzi samochodowi

Opublikowano

jdyna rada to podpiac inna przeplywke i zobaczyc jak autko wtedy bedzie ganiac.....

Opublikowano
  • Autor

spanky, nie mam takiej mozliwosci - niestety

Raczej czeka mnie ASO :(

Opublikowano
spanky, nie mam takiej mozliwosci - niestety

Raczej czeka mnie ASO :(

oj .. to bedzie kosztowac ....

czekamy na relacje z napraw .....

Opublikowano
  • Autor

spanky, chodzi tylko o diagnoze bo narazie nikt nie daje rady

Wiec moze za diagnoze az tyle nie policza :)

Opublikowano
spanky, chodzi tylko o diagnoze bo narazie nikt nie daje rady

Wiec moze za diagnoze az tyle nie policza :)

jezeli tylko diagniza to nie powinno byc tak strasznie ... ;-)

Opublikowano
  • Autor

130zl za diagnoze

Ale zamowilem przeplywke: 170zl

Wiec jak to nei to to ASO

W kazdym badz razie zdam wam relacje

[ Dodano: 2006-07-07, 11:33 ]

DIagnoza: Turbo do wymiany :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.