Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Jak odkręcić termostat?


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już odkręcał termostat w benzynie 1.6 AHL? Mi przeszkadza pompa wody w odkręceniu śrub obudowy termostatu i nie wiem czy potrzebna jest ingerencja w zawieszenie pompy, czy też ktoś był już na tyle sprytny i wymienił termostat bez ruszania pompy.

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pompy na pasku. Taniej wyszła wymiana rozrządu, bo nie musiałem kupować pompy, ale wymiana termostatu to klęska. Kupiłem termostat, pojechałem do garażu, spuściłem płyn a potem... włałem płyn i wróciłem do domu. Nie mam dojścia do śrub, bo zasłania pompa.

Swoją drogą zastanawiam się lupa250178 dlaczego obaj mamy oznaczenie silnika AHL przy takich różnicach z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Według opisu na forum silniki 1.6 to AHL, zarówno z 97 jak i z 98 roku. Inna sprawa, że kiedy mój dobry kolega pracujący w hurtowni motoryzacyjnej, miał mi przygotować zestaw do wymiany rozrządu a potem umówić ze znanym u nas i renomowanym mechanikiem. Mając pod ręką zestaw katalogów z częściam i znając dokładną datę prod. oraz VIN mojej A4 przygotował dwa zestawy, bo nie potrafił stwierdzić czy mam pompę na pasku czy nie. Chyba obaj mamy AHL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...