Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Obroty przy przyspieszaniu


dardit

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny mam pytanie do szanownych kolegów forumowiczów.

Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na ten temat

Sytuacja wygląda tak:

Jadę ok 130km/h mam ok 3200rpm wciskam gaz do podłogi obroty skaczą do 3700-3800 po czym spadają do 3400 ( to są wartości przybliżone) i normalnie wzrastają w miarę przyspieszania. Dodam że auto w tym czasie "normalnie" przyspiesza.

To wszystko odbywa się na 5 biegu. Starałem się coś takiego zrobić na na przykład 2 i nie występuje .

Co to może być?? Początek końca sprzęgła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie :hi: zrób test: zaciśnij ręczny wrzuć 5 bieg i puszczaj sprzegło na lekkim gazie, silnik powinien zgasnąć jeśli nie zgaśnie albo zgaśnie ale po jakimś czasie to wymieniaj te sprzęgło i nie proponuję sie bawić w tanie zamienniki tak apropo!!! Pozdrowaiam :hi:

Pozatym to chyba nie tu ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to może być poczatek końca sprzęgła, narazie sa to sporadyczne objawy ale napewno będą narastały z czasem i najlepiej było by sprawdzić to teraz niż nagle na trasie wsiśniesz pedał w podłoge a tu pupa nie ciagnie :confused4: może być też tak że masz jakąś nie szczelność na wałku atakującym ze skrzyni i olej idzie na tarcze sprzęgła i wtedy nie musze tłumaczyć jakie są tego objawy :kox: ściagaj skrzynie i bedzie wiadomo Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W :audi: jak pisał robert. nie ma linki jest wysprzęglik, a objawy kończącego się sprzęgła są, w pierwszej kolejności zaczyna łapać na końcówce czyli pedał na samej górze, drugim już końcowym objawem jest jak jedziesz dodając lekko gazu obroty silnika rosną a autko nie przyśpiesza, albo przyśpiesza bardzo bardzo powoli. Pisałeś że obroty w twoim przypadku spadają, a następnie rosną wraz z przyśpieszeniem. Wykluczył bym kończące się sprzęgło. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pisałeś że obroty w twoim przypadku spadają, a następnie rosną wraz z przyśpieszeniem. Wykluczył bym kończące się sprzęgło. :hi:

... Jadę ok 130km/h mam ok 3200rpm wciskam gaz do podłogi obroty skaczą do 3700-3800 po czym spadają do 3400 ( to są wartości przybliżone) i normalnie wzrastają w miarę przyspieszania ...

Rosną i od razu spadają, w tym przypadku może to być "poślizg" sprzęgła ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...